„Magyarország, a magyar gazdaság ismét az élbolyba került 2019-es teljesítménye alapján – derül ki az Eurostat legfrissebb összeállításából. Bár Csehország és Szlovénia még előttünk áll a térségben, de visszaelőztük Szlovákiát és Lengyelországot. S ez utóbbi gazdaságtörténeti jelentőségű tényszám, miként az is: közben megközelítettük a portugál fejlettségi szintet és lehagytuk Görögországot. Cirka tizenöt esztendőbe telt ez a produkció.
Az erről szóló gazdaságpolitikai bizonyítványt pedig nem a kormány állította ki magáról, hanem Brüsszelben az Európai Unió statisztikai hivatala. Aki esetleg nem foglalkozik közgazdaságtannal, a legismertebb fejlettségi mutató, az egy főre jutó (vásárlóerő-paritáson számolt) GDP alapján a tavalyi magyar adat már tetszetős, elismerésre méltó. Tudniillik Magyarország egy főre jutó GDP-je, vagyis az ország éves gazdasági teljesítménye tavaly az EU–27 gazdasági térség átlagának 74 százalékát tette ki. Honnan hová jutottunk?
Összehasonlításképpen: a csehek nyolcvan százalék felett járnak, míg a szlovének a közösségi átlag kilencven százalékánál. Tekintettel arra, hogy mind a csehek, mind pedig a szlovének évtizedek óta jól muzsikálnak, nálunk a legszembetűnőbb a fejlődés. Pillantsunk csak rá a régebbi statisztikákra: 2006-ban az uniós fejlettség felét, 2012-ben pedig a kétharmadát értük el. A magyar berobbanás egyértelműen az elmúlt évtized, azon belül is az elmúlt évek gazdaságpolitikájának az eredménye. Olyannyira, hogy Brüsszelből nézve is folyamatos konvergencia, azaz felzárkózás jellemző a gazdaságra.”