Padlóra küldené a magyar gazdákat: súlyos következményei lennének Ukrajna uniós csatlakozásának
Az Agrárkamara szerint az EU mezőgazdaságát is letarolná.
A „jogállamisági mechanizmus” csupán egy új eszköz az EP liberális, migrációpárti többségének kezében, hogy zsaroljon és nyomást gyakoroljon az ellentmondó tagállamokra.
„Az Európai Tanács korábbi megállapodása ellenére az Európai Parlament az EU Tanáccsal együtt a múlt héten bejelentette, hogy teljesen ellentétes megállapodást kötöttek arról, hogy az uniós forrásokhoz való hozzáférést közismert »jogállamisági kritériumokhoz« kötik.
Bár az ügylet részleteit még nem árulták el, kétségtelen, hogy az új ösztönzőt arra használják majd, hogy nyomást gyakoroljanak az EU tagállamaira, például Magyarországra, amelyek kiállnak a migráció ellen, védik határaikat és védik a nemzeti szuverenitást. Ugyanakkor, amint azt Orbán Viktor miniszterelnök is elmondta a közelmúltban, szégyen, hogy Brüsszel politikai zsarolással van elfoglalva, miközben a koronavírus-járvány veszélyezteti a kontinens egészségét és gazdaságát, és amikor egyre több támadást tapasztalunk az iszlám szélsőségesek állampolgárainkra.
»Soros György négy évvel ezelőtt írta, hogy azok az országok, amelyek nem hajlandók beengedni a migránsokat, ne kapjanak uniós forrásokat« – mondta Orbán miniszterelnök nemrégiben egy rádióinterjúban. A kormányfő kiemelte, hogy ez a legutóbbi megállapodás, az EP migrációpárti többsége és az EU soros elnöksége között, ellentmond az állam- és kormányfők által az Európai Tanácsban elért korábbi megállapodásnak.
Mintha egy alacsony ütés nem lenne elég, múlt csütörtökön, véletlenül, az Európai Bizottság bejelentette, hogy szabálysértési eljárást indít Magyarország egyes migrációval kapcsolatos szabályozásai ellen. Az EB ezúttal vitatta Magyarország azon gyakorlatát, hogy a menedékkérők Magyarországon kívül nyújtják be menedékjog iránti kérelmüket a magyar nagykövetségeken, ahelyett, hogy ezt lehetővé tennék nekik az ország területén.
Ez a klasszikus Soros-taktika: Pénzügyi zsarolással elérnék, hogy a tagállamok illegális bevándorlókat engedjenek az EU földjére. És ha már itt vannak, egyetlen uniós ország sem lesz képes kényszeríteni őket a hazájukba való visszatérésre.
Bakondi György, a miniszterelnök biztonsági főtanácsadója a múlt héten egy rövid sajtótájékoztatón nyilatkozva világossá tette, hogy »az illegális migrációs nyomás, a járvány és a migrációval kapcsolatos terrortámadások növekvő fényében« Magyarország elutasítja ezeket a javaslatokat, és mindent megtesz annak érdekében, hogy ne léphessenek életbe.
Eközben Bakondi szerint a migrációs nyomás »minden útvonalon fokozódik«, naponta több mint 400 új illegális bevándorló érkezik az olaszországi Lampedusa szigetre. Hozzátette: a magyar hatóságok közel 31 ezer illegális bevándorlót fogtak el a határon, ami duplája annak a számnak, amelyet 2019-ben láttunk.”