„Fenntartásokkal szavazza meg a felhatalmazást a Mi Hazánk
A Mi Hazánk csupán fenntartásokkal tudja második alkalommal is megszavazni a felhatalmazási törvényt: mindezt csak a helyzet súlyossága miatt tesszük. A kormány járványkezelését kapkodónak és több elemében elhibázottnak tartjuk, az Orbán Viktor által a minap bejelentett intézkedések közül többel nem értünk egyet. Egyetlen következetes ellenzéki párt vagyunk: egy ilyen helyzetben félre kell tennünk a pártpolitikát, és a cselekvés oldalára kell állnunk. Tavasszal az ellenzékből egyedül tettük ezt.
Ugyanakkor fel kell hívni arra a figyelmet, hogy az emberek életét hosszú távon ez a brutális lezárás is tönkre fogja tenni, nemcsak maga a koronavírus. Az észszerűtlen és túlzó lezárások helyett a Mi Hazánk szerint a veszélyeztetett korosztályokat kellene óvni, a nem veszélyeztetett csoportokba tartozók számára viszont lehetővé kell tenni, hogy a megszokott életvitelüket, munkájukat minél teljesebben végezhessék. A szakemberek is egyetértenek ugyanis abban, hogy a járvány csak akkor ér véget, ha kialakul valamilyen mértékű nyájimmunitás.
Nem értünk egyet például a szeptember óta tartó határzárral sem, amely a járvány terjedését nem tudta megakadályozni, de hatalmas károkat okoz a magyar embereknek, miközben számos szomszédos ország sokkal jobban kezelte a járványhelyzetet. A boltzár is csak a zsúfoltságot fogja növelni: kevesebb idő alatt kell ugyanannyi embernek lebonyolítania a bevásárlást, és ebben az esetben a nélkülözhetetlen élelmiszerekről is szó van.
A Mi Hazánk a kormánytól sokkal nagyobb gazdasági felelősségvállalást vár el. A lezárások egy része indokolatlan, miközben valós segítséget nem kapnak a magyar gazdasági élet veszélybe sodort szereplői. Nem a fizetések felét, hanem a 100%-át kellene az államnak átvállalnia a vendéglátósok esetében, hiszen nem a vállalkozók hibájából, hanem a kormány döntése miatt, egy világjárvány következtében kell bezárni a vendéglátóhelyeket. Ez az intézkedés így csak újabb elbocsátásokhoz vezet, és ha az embereknek kevesebb a pénze, a fogyasztás is csökken, így azt előbb-utóbb az egész magyar gazdaság meg fogja érezni. A most felvett hiteleket nem olyan célokra kellene költeni, amelyek nem fognak megtérülni, hanem az embereknek, a gazdasági szereplőknek közvetlenül kellene támogatás formájában odaadni.”