Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Az a célunk, hogy a következő EU-s költségvetési ciklusban lehetetlenné váljon az uniós pénzek magánvagyonná alakítása.
„A Momentum a kezdetektől komolyan vette azt a vállalását, hogy nem a távolból akarja megtippelni a magyarok véleményét. Első politikai akciónk is egy népszavazási kezdeményezés volt: meg akartuk kérdezni az embereket, hogy helyes és igazságos-e olimpiára költeni a pénzüket. Végül a Fidesz meghátrált, nem merte megtartani a népszavazást. Azóta is a folyamatosan az utcán vagyunk, pultozunk. Úgy beszélgetünk az emberekkel, ahogy a fideszes arisztokraták már egy évtizede nem mernek és nem akarnak.
Tudjátok, mi az egyik leggyakoribb kérdés, amit ilyenkor kapok? Az, hogy hova lett ez a rengeteg pénz, amit az Európai Unió az elmúlt évtizedben az Orbán-kormányra bízott! A tisztességes emberek számára felfoghatatlan az az igazságtalan gyakorlat, ami Orbán Viktor környezetében milliárdosokat növeszt az EU-s pénzből, miközben rohad a kórház, az iskola, és a válság sorra söpri el a munkahelyeket. Mindezt csak úgy teheti meg a kormány, hogy folyamatosan darálja, roncsolja a jogállamot, intézményeket foglal el vagy tesz tehetetlenné.
Az a célunk, hogy a következő EU-s költségvetési ciklusban lehetetlenné váljon az uniós pénzek magánvagyonná alakítása, és a mainál több és gyakoribb alkalom arra, hogy közvetlenül részesüljenek a végfelhasználók ezekből a forrásokból. Miközben Orbán Viktor az országnak járó támogatásokat kockáztatja a titkolózással és hazudozással, mi meg akarjuk menteni ezeket a pénzeket. Ne a magyar népet büntessék egy igazságtalan kormányzat miatt!
Vannak problémák, melyek megoldása a legmagasabb döntéshozó fórumok együttműködését igényli. Ilyen a klímaváltozás fenyegetése, vagy az EU-t támadó dezinformációs csapások önkényuralmakból. Más feladatokat viszont az érintettekhez legközelebb kell kezelni, az ehhez szükséges forrásokat is ide csoportosítva. A magyar önkormányzatokat, valódi vállalkozásokat és civileket a közvetlen uniós támogatások tudják megvédeni a kormányzat támadásaitól, és így tudják ellátni a nagyon is fontos munkájukat.”