Nincs és nem is lesz helyhiány miatti altatás az Illatos úti ebrendészeti telepen.
„1931-ben, egy firenzei környezetvédelmi konferencián merült fel először az Állatok Világnapjának gondolata. A választás Assisi Szent Ferenc halálának napjára, egyúttal emléknapjára, október 4-ére esett, mivel az állatok védőszentje már a 13. század elején azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket.
Az azóta eltelt 89 év alatt számos jelentős előrelépés történt az állatok védelmében. Ma már jogszabályok is elismerik, ami számos állatszerető ember számára mindig is nyilvánvaló volt, hogy az állatok is érezni és szenvedni képes élőlények, és ezért megilleti őket a tisztességes bánásmód. Ugyanakkor a természetpusztítás, a sokféle, emberi szempontból »cuki«, lenyűgöző, vagy akár ijesztő, veszélyes és furcsa állat közös élőhelyének rombolása soha nem látott méreteket öltött, az emberi tevékenység által okozott nagy fajkihalási hullám jelenleg is zajlik.
Budapest főpolgármestereként vállaltam, hogy megóvjuk a város élővilágát, segítjük a budapesti emberek és az állatok harmonikus együttélését. A zöldfelületek védelme és minőségük javításának érdekében tett számos intézkedés mellett állatvédelemért felelős megbízottat neveztem ki, hogy a Budapesti Állatvédelmi Chartában vállalt feladataink biztosan teljesüljenek. A velünk élő társállatok iránti fokozott felelősségünk jegyében egyeztetünk a civil állatvédőkkel, és már dolgozunk egy fővárosi ivartalanítási program keretein.
Ismét szeretném megerősíteni, hogy akármit is nyilatkoznak fideszes önkormányzati képviselők, és bármi is jelenik meg a kormánypárti híroldalakon, továbbra sincs és nem is lesz helyhiány miatti altatás az Illatos úti ebrendészeti telepen.
Az állatok nem csak érző, kommunikáló lények, de hozzájárulnak környezetünk egészségéhez és az emberi élet gazdagításához is, így életfeltételeiknek fenntartása és javítása a budapestiek közös ügye.”