Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
Roppant mód nem kedveli például a nemzeti, keresztény és konzervatív kormányokat.
„Michael Roth német külügyi államtitkár neve nem ismeretlen a magyar újságolvasóknak, a szociáldemokrata politikus ugyanis nagy híve a nyugati balliberális diplomáciának, amelynek alapvető eleme más országok kioktatása.
Különösen akkor, ha kelet-közép-európai vagy délkelet-európai országokról van szó, amelyek a fejlődés alacsonyabb szintjén állnak a nyugati balliberális világkép szerint.
Sok munka van még előttünk – mondta például Roth 2018-ban, a belgrádi melegfelvonulás záróeseményén, utalva arra, hogy az EU-ban akkori állás szerint »még mindig« tizennégy olyan tagállam volt, ahol nem legális az azonos neműek házassága, szóval még van hová fejlődnie a kontinensnek, beleértve Szerbiát is. Roth nemcsak Belgrádban, hanem más régiós fővárosokban is szívesen a helyiek tudtára adja: a német szociáldemokraták mint a fejlett Nyugat képviselői, milyen politikai erőket látnak szívesen és milyeneket nem.
Roppant mód nem kedveli például a nemzeti, keresztény és konzervatív kormányokat. Noha bármikor keblére öleli a helyi balliberális oldalt, azért úgy általánosságban érez némi ellenszenvet a magyarok és a lengyelek iránt, amiért makacsul ragaszkodnak a Roth szerint európaiatlan kormányokhoz. Noha a német államtitkár és más nyugati liberális politikusok előszeretettel hangoztatják, hogy csak a varsói és a budapesti kormánnyal van bajuk, nem pedig általában a lengyel és a magyar emberekkel, Roth egy múlt hétvégi interjúban simán leantiszemitázta a magyarokat – úgy általában. Egy lapinterjúban azt mondta, a hazánk ellen indult, hetes cikkely szerinti jogállamisági eljárás egyik alapja a tomboló antiszemitizmus. Gyorsan hozzátette persze, hogy ha más országokat bírál az antiszemitizmus miatt, muszáj megemlítenie, hogy az ilyen incidensek száma bizony Németországban is rohamosan nő. Ez valóban így van, és akár égetőbb problémát is jelenthetne Rothnak, de ebben az interjúban egészen biztosan nem kellett aggódnia miatta – sem arra nem kérdeztek vissza, hogy mégis milyen konkrét eseteket jelent az általánosságban tomboló antiszemitizmus Magyarországon, sem pedig arra, hogy sopánkodás helyett mit akar kezdeni a német helyzettel.
Szijjártó Péter ezúttal sem hagyta szó nélkül Roth sértését. A külügyminiszter a Facebookon emlékeztette egykori kollégáját, hogy Magyarországon a zsidó közösség biztonságban van, a zsidó honfitársainknak nem kell félniük. Mielőtt bejelentette volna a budapesti német nagykövet bekéretését a magyar külügybe, Szijjártó még egy jó tanácsot adott Rothnak: »Mielőtt legközelebb ilyen súlyos témában megszólalsz, nézz körül saját házatok táján.«”