Ukrajnában az oroszok egyre elszántabbakká válhatnak
Oroszországnak a szemmel látható nemzetközi kudarcai után valahol muszáj teljesítenie.
A 2050-es évekre végre nulla közelébe csökkent a hazai népesség fogyása.
„Kétszáz évvel ezelőtt ezen a napon írták alá a Magyarországot megcsonkító diktátumot Trianonban. Az országban 16 óra 30 perckor egy percre megállt az élet, hogy mindenki emlékezzen arra a szörnyű napra, de szerencsére ma már ez a nap annak a jelképe lett, hogy a legszörnyűbb helyzetből is talpra tud állni a magyar nemzet. 1991-ben a szovjet csapatok távozásával Magyarország ismét elnyerte függetlenségét. Az ország, ha lassan is, de elkezdett talpraállni.
A 2030-as évek elejére sikerült elérnie az akkor vezetőknek, hogy a magyarok már jobban éltek, mint az olaszok, vagy a spanyolok. A következő évek az Európai Unió széteséséről szóltak, bár ez kissé visszavetette a magyar növekedést, de az integrációnak egy olyan formája jött létre 2045-re, ami végre nem arról szólt, hogy Brüsszel, hogyan szól bele egyes országok belpolitikájába, hanem, hogyan tud valós segítséget adni.
A 2050-es évekre hosszas küzdelem után sikerült a magyar családpolitikának elérnie, hogy végre nulla közelébe csökkent a hazai népesség fogyása, sőt voltak már olyan évek, amikor minimális növekedés történt. Időközben a nemzetközi politika is alapvetően átalakult: Kína, India, és Ausztrália vezetésével a világnak azon hatalmai kerültek döntő pozícióba, akik mindenképpen szerették volna felülírni az első és a második világháború által ránk hagyott rossz kereteket.
Felismerték, hogy a Közel-Keleten, Afrikában és persze Európában csak akkor rendezhetőek a vitás kérdések, ha a korábbi döntéseket az érintettekkel közösen felülírják. Az új világrendszer, az Egyesült Államok, Oroszország és Nagy-Britannia végleges elgyengülése a 2070-es évek elejére Európában is elhozta a rég lezárt kérdések újranyitását.”