„Nemcsak a magyar kormány reagálja túl a kormánykritikus, »rémhírterjesztő« megosztásokkal szembeni fellépést: Európában is újragondolják, meddig szabad a szólás. Külön gond, hogy a kritikus hangokat egyre jobban elnyomják az összeesküvési elméletekben utazó nettó klinikai esetek.
»Téves riasztásnak« nevezte a német kormány vírusellenes intézkedéseit a belügyminisztérium egyik munkatársa, ezért rövid úton felfüggesztették a munkaviszonyát. Horst Seehofer miniszter kínos magyarázkodásba kezdett, ő ugyan nem akarja senkinek a magánvéleményét befolyásolni, de sokan azt hihetnék, hogy a férfi 83 oldalas dolgozata a belügyminisztérium hivatalos álláspontja, holott nem, az ügyet pedig ki kell vizsgálni.
A Tichys Einblick című konzervatív-liberális folyóiratban megjelent írás szerzője (aki a berlini BM »kritikus infrastruktúra védelme« osztályán dolgozik) azt állítja, a vírus soha nem jelentett »a normális mértéken túli« veszélyt a lakosságra, leginkább azok az idős emberek halnak bele, akik idén amúgy is meghalnának, a járványellenes intézkedések járulékos kára pedig szerinte jóval nagyobb, mint a mérhető haszna.
A felfüggesztett kritikus belügyes hiába próbálta felettesei, így a miniszter figyelmét is felhívni következtetéseire, nem talált meghallgatásra, így hivatali mailjén elküldte számos szövetségi és tartományi illetékesnek. Csak hogy eggyel többször kiderüljön: van egy, azaz 1 db hivatalos igazság, éspedig az, ahogyan a mindenkori kormányzat kezeli a mindenkori pandémiát. Aki pedig ettől eltérő narratívákat, kérdéseket vet fel, disszidens státusba kerül.”