Ordibálás, menekülés, tüntetők – így telt Bohár Dániel szerint Magyar Péter országjárásának első napja
A Megafon munkatársának beszámolójából az is kiderült, hogy Magyar testőrei gyűrűjében osont be a miskolci gyermekotthonba.
A szegregáció 2004-ben kezdődött Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején, majd 2017-ben az Orbán-kormány vetett véget az elkülönített oktatásnak.
„A hónapok óta koronavírus uralta közbeszédbe bombaként robbant a döntés, miszerint a Kúria elutasította a gyöngyöspatai önkormányzat és a Hatvani Tankerületi Központ felülvizsgálati kérelmét, amely azt célozta meg, hogy pénz helyett természetben kártalanítsák a diákokat. Az önkormányzat és a tankerület mindvégig azt az álláspontot képviselte, hogy az iskola szegregált tanulóinak ne anyagi támogatást adjanak, hanem az eddig meg nem szerzett tudást pótolják. Az érvelés teljesen logikus, hiszen a képzettséggel értéket, így pénzt is lehet termelni, miközben az egyszeri pénzügyi forrás gyorsan elfolyhat.
A Kúria nem tartotta alaposnak ezt a felülvizsgálati kérelmet és fenntartotta a Debreceni Ítélőtábla jogerős döntését, ami azt jelenti, hogy ki kell fizetni 100 millió forint kártérítést 60 gyöngyöspatai cigány diáknak, akiket az ítélet szerint jogellenesen elkülönítettek a Nekcsei Demeter Általános Iskolában.
A szegregáció 2004-ben kezdődött Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején, majd 2017-ben az Orbán-kormány vetett véget az elkülönített oktatásnak. Idén januárban lehetett az első híreket hallani arról, hogy nagyobb összegű kártérítés érkezhet a településre. A helyi romák közül ezt sokan annyira biztosra vették, hogy már előre hitelt vettek fel uzsorakamatra, mondván, hamarosan úgyis vissza tudják fizetni.”