„De álljunk meg egy pillanatra az adatoknál: vajon mi történik az európai intézmények nagy részének otthont adó országban?
A hivatalos statisztika szerint a belgiumi halálos áldozatok száma meghaladja a 8700-at, 2200-an vannak kórházban, a páciensek közel negyede igényel intenzív ellátást. 13 700-an hagyhatták el a kórházakat gyógyultnak nyilvánítva.
Szemben néhány más országgal, Belgiumban minden számsor nyilvános, elérhető a naponta frissített weboldalon, több mint tízoldalas részletezéssel. Ezekből az adatokból látni azt, amit a koronavírusról eddig is tudtunk, de más valamit sejteni, és megint más látni oszlopokban, táblázatokban. A 65 év feletti lakosság mellett a többi korcsoport alig, aránytalanul érintett. Számokra fordítva, a 65–74 évesek közt ezer halálesetet, a 75–84 évesek közt kétezer, míg a 85 év felettieknél 3000 haláleset volt. A 45–64 év között a halálozási szám ötszáz alatt van, a 44 évnél fiatalabbak gyakorlatilag nem láthatók az ábrán, annyira a alacsony szám. (Az eltérésre az összesetszámhoz képest pedig lejjebb kitérünk.)
Tovább erősíti a koronavírusról eddig alkotott képet, hogy a halálozásokkal szemben a fertőzöttek száma szinte arányosan oszlik meg a 20 évestől a 90 év feletti korosztályokig. Egyedül az idősotthonokban élő 80–89 éves nők korosztálya felülreprezentált, ott több mint 7000 fertőzöttet azonosítottak.”