Toporzékol Zelenszkij: már azt is megmondaná, mit tehet Orbán Viktor
Az ukrán elnök nem örült a magyar miniszterelnök tárgyalásának.
Németország, Svájc vagy Spanyolország kapcsán nem olvasni „jogállamisági aggályokról”, s még kevésbé merik a vezetőiket „fiókdiktátornak” titulálni.
„A Bloomberg nemrég közölte Andreas Kluth egyik véleménycikkét. Az önmagát újságírónak nevezni merő Kluth szerint Magyarország demokratikusan megválasztott miniszterelnöke egy »fiókdiktátor«, aki hatástalanította a magyarországi ellenzéket, a bíróságokat és a sajtót, illetve arra használta fel a világjárványt, hogy rendeleti kormányzást vezessen be.
Ugyanakkor Andreas Kluth elfelejti megemlíteni, hogy más EU-tagállamok is hasonló veszélyhelyzetet hirdettek ki, és néhányan közülük olyan hatásköröket vettek át, amelyek jóval meghaladják a magyar miniszterelnöknek átmenetileg adottakat jogköröket. Németországban például az egészségügyi miniszter adhat ki rendeletet mindenféle alkotmányjogi aggály ellenére. Svájcban a kormány rendeleti úton kormányoz, a törvényhozást megkerülve. Spanyolországban pedig ülésezik a parlament, viszont nem kérheti számon a kormányt. Ezekhez képest Magyarország Kormányának jogosítványai már-már gyengének tűnhetnek.
De Németország, Svájc vagy Spanyolország kapcsán nem olvasni »jogállamisági aggályokról«, s még kevésbé merik a vezetőiket »fiókdiktátornak« titulálni. Kettős mérce szagot érzek…
Ha pedig még ez sem győzne meg valakit: az Egészségügyi Világszervezet magyarországi képviselője, Dr. Ledia Lazeri szerint az intézkedéseinknek köszönhetően sikerült elkerülni a koronavírus-fertőzések exponenciális növekedését Magyarországon. Azt talán még a liberális nyugati sajtó nem meri megkérdőjelezni, hogy nincs fontosabb az emberek egészségének és életének védelménél.”