Kettős mérce

2020. április 30. 08:40

Németország, Svájc vagy Spanyolország kapcsán nem olvasni „jogállamisági aggályokról”, s még kevésbé merik a vezetőiket „fiókdiktátornak” titulálni.

2020. április 30. 08:40
Kovács Zoltán
Kovács Zoltán
Facebook

„A Bloomberg nemrég közölte Andreas Kluth egyik véleménycikkét. Az önmagát újságírónak nevezni merő Kluth szerint Magyarország demokratikusan megválasztott miniszterelnöke egy »fiókdiktátor«, aki hatástalanította a magyarországi ellenzéket, a bíróságokat és a sajtót, illetve arra használta fel a világjárványt, hogy rendeleti kormányzást vezessen be.

Ugyanakkor Andreas Kluth elfelejti megemlíteni, hogy más EU-tagállamok is hasonló veszélyhelyzetet hirdettek ki, és néhányan közülük olyan hatásköröket vettek át, amelyek jóval meghaladják a magyar miniszterelnöknek átmenetileg adottakat jogköröket. Németországban például az egészségügyi miniszter adhat ki rendeletet mindenféle alkotmányjogi aggály ellenére. Svájcban a kormány rendeleti úton kormányoz, a törvényhozást megkerülve. Spanyolországban pedig ülésezik a parlament, viszont nem kérheti számon a kormányt. Ezekhez képest Magyarország Kormányának jogosítványai már-már gyengének tűnhetnek.

De Németország, Svájc vagy Spanyolország kapcsán nem olvasni »jogállamisági aggályokról«, s még kevésbé merik a vezetőiket »fiókdiktátornak« titulálni. Kettős mérce szagot érzek…

Ha pedig még ez sem győzne meg valakit: az Egészségügyi Világszervezet magyarországi képviselője, Dr. Ledia Lazeri szerint az intézkedéseinknek köszönhetően sikerült elkerülni a koronavírus-fertőzések exponenciális növekedését Magyarországon. Azt talán még a liberális nyugati sajtó nem meri megkérdőjelezni, hogy nincs fontosabb az emberek egészségének és életének védelménél.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 125 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szavaztam
2020. április 30. 12:39
már hozzászoktunk a kettős mércéhez, persze ez nem is a magyaroknak szól hanem a nyugati bárányoknak akik mindent elhisznek...2010ben voltam franciaoban, már akkor mindenki úgy tudta h hitler2 van a kormányon és nemsokára görögo. lesz gazdaságilag Magyaro....
121212
2020. április 30. 12:29
És készséggel elhiszem Kovács Zoltánnak, hogy nyugaton csúnyán félreismerik a fidesz-kormányt, alaptalanul irkálnak róluk mindenféle rosszat, meg még csúnya kettős mércét is alkalmaznak. Ebben az esetben viszont érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy vajon mennyire volt sikeres egy évtizednyi NER-diplomácia, ha a magyar miniszterelnököt csak egy fiókdiktátornak tartják. Vajon mit rontottatok el? Kevésszer csináltatok az asztalra? Fokozni kéne ezt a tevékenységet, és akkor majd egyszer a homlokukra csapnak és belátják, hogy félreismertek titeket?
yndi
2020. április 30. 11:51
Mesélj, Zoli, - Németországban, Svájcban vagy Spanyolországban is határozatlan időre adtak felhatalmazást a kormánynak, hogy a rendeleteivel megszegje a saját kétharmada által hozott törvényeket, ahogyan Magyarországon? - Németországban, Svájcban vagy Spanyolországban is az a szokás, hogy a kihirdetett "válsághelyzetet" éveken keresztül fenntartják úgy, hogy már réges-rég nem állnak fenn a törvényi feltételei, ahogyan a magyar kormány teszi a "tömeges bevándorlás okozta válsághelyzettel"? - Németországban, Svájcban vagy Spanyolországban is járványveszélyre hivatkozva einstandol az állam magáncégeket, és politikai komisszárokat ültet bele, ahogyan azt a magyar állam tette Kartonpack-kal?
Viribus Unitis
2020. április 30. 11:44
Amúgy érdemes megnézni egy-két tömegkezelési videót a stabil demokráciákkal kapcsolatban..... Érdekesen kezelték a diáktüntetéseket, meg a sárgamellényeseket........ színtiszta demokrata módon. Mint annak idején a francia liberális nagy forradalom után a Jakobinusok. Guillotinnal..... MInt 56-ban nálunk. HIányzik mi??
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!