„Ezek az intézkedések leginkább arra hivatottak, hogy a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások terhei még tovább csökkenjenek. Lényeges üzenet az is, hogy ebben a válságban nem az adóemelések és a megszorítások kerülnek előtérbe, mint 2010 előtt, hanem adócsökkentések és célzott támogatások segítik a munkahelyek, a vállalkozások és a családok védelmét.
Bizonyára még emlékezetes, hogy a legutóbbi két válság, az 1995-ös és a 2008-as rendezési lehetőségei neoliberális receptek szerint zajlottak, vagyis a hibás politika költségeit megszorítások és az állami vagyon kiárusítása révén az adófizetőkre hárították. Ráadásul úgy, hogy mindkét esetben nyakig el volt adósodva az ország. Most viszont merőben más a helyzet abban az értelemben is, hogy az elmúlt tíz évben sikerült jelentősen csökkenteni az államadósságot, miközben a költségvetési hiány is az Európai Unió által elvárt három százalék alá süllyedt, továbbá a privát szféra és az állam is kivergődött a devizaadósság-csapdából. Ez pedig a válság rendezésében is előnyt jelent, hiszen nagyobb a kormány mozgástere.
Bár az EU-ból továbbra sem érkezik konkrét támogatás a járvány elleni védekezéshez, a magyar költségvetés fontos beruházásokat előlegez meg, így lényeges, hogy beérkezzenek az ígért hozzájárulások. Társfinanszírozásként – ami nem ingyenadomány – idén mintegy négyszázmilliárd forint jöhet az uniótól, és ez a költségvetés stabilitását javítja.
Ha már EU, akkor azt is érdemes megemlíteni, hogy Soros György ismét megpróbál beavatkozni az unió ügyeibe: most azt javasolja, hogy örökjáradék-kötvény révén fizessen be az unió évente ötmilliárd eurót az Európai Újjáépítési Alapba. Az az unió, amely Magyarországot sem képes támogatni a járvány elleni védekezésben. Ebben is csak önmagunkra számíthatunk, de saját erőből is talpra tudunk állni.”