Az újfajta nacionalizmussal szembenálló erők, ideértve mind a jobb, mind a baloldali erőket, nem voltak képesek politikai vízió megfogalmazására.
2020. január 02. 16:08
p
0
0
6
Mentés
„Az új nacionalizmus támogatói – Hazonytól és Rich Lowry-tól egészen Tucker Carlsonig – jó okkal tekintenek úgy saját nacionalizmus-koncepciójukra, mint amely gyógyírt jelenthet a mai megosztott közéleti viszonyokra, s a mai kor átlagembertől egyre inkább eltávolodó politikai elitjére. De miben áll ez a nacionalizmus azon túl, hogy elméletben képes megállítani a politikai hanyatlást. Leginkább olyan magyarázati jolly joker tűnik, mint amilyen a Vissza a jövőbe-filmek fluxuskondenzátora, amely azt hivatott megmagyarázni, miként működik az időutazás, azonban annak működéséről semmi sem derül ki.
Ugyanakkor vitathatatlan tény, hogy az újfajta nacionalizmussal szembenálló erők, ideértve mind a jobb, mind a baloldali erőket, nem voltak képesek olyan politikai vízió megfogalmazására, amely képes biztosítani a számunkra fontos értékek fennmaradását…”
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Kérdezhetnéd persze, hogy minek beszélek itt önmagamról, amikor te vagy a levél címzettje. Azért, kedves Péter, mert megszólítva érzem magam. Általad érzem megszólítva magam. Győrffy Ákos írása.
Hermész a görögöknél az istenek hírnöke, emellett az irodalom védelmezője is volt. Nem tudom elhessegetni magamtól az érzést, hogy talán ezért volt valami közünk egymáshoz.
Az amerikai elnök szerint már nagyon közel egy találkozó az orosz elnökkel.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 6 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
figyelő4322
2021. május 12. 18:52
Amit néhány ballib megmondóember "újfajta nacionalizmus" néven emleget, talán nem is annyira új.
Továbbá, a legtöbb esetben nem is annyira nacionalizmus, hanem inkább "patriotizmus", vagyis hazafiasság, ami (általánosságban) a gazdaságot és társadalmat mérgező neoliberalizmus/ neomarxizmus ellenhatásaként jött létre.
Orbán és Trump vajon nacionalisták vagy hazafiak?
A válasz attól függ, hogy milyen szemszögből, melyik oldalról nézzük a témát.
Persze néha ezeket nem olyan könnyű szétválasztani. És az ellentétes oldal, neomarxizmus és neoliberalizmus is sok tekintetben összefonódik.
A legtöbb ember ezeket a kérdéseket azon az alapon válaszolja meg, hogy szerinte melyik jobb neki elsősorban személyesen, másodsorban melyik jobb az országnak általánosságban.
Az "újfajta nacionalizmus" megnevezés hibás. Az alaphiba 1848 körül keletkezett, amikor a nacionalizmusnak címkézett nemzeti érzülettel együtt az internáciság is felbukkant a zavaros uralkodó eszmék között, lásd: Kommunista Kiáltvány.