Európa zöldre vált

2019. december 11. 17:40

Az általunk ma előterjesztett európai zöld megállapodás Európa új növekedési stratégiája.

2019. december 11. 17:40
Népszava

„Fel kell tennünk magunknak a kérdést: továbbra is jólétben és biztonságban szeretnénk élni a Földön? Ma már az egész világ kezdi felismerni, hogy az emberiség létét veszély fenyegeti. Amerikától Ausztráliáig a Föld számos pontján erdőtüzek pusztítanak. Afrikában és Ázsiában egyre nagyobb területet hódítanak el a sivatagok. A tengerszint emelkedése európai városok és csendes-óceáni szigetek jövőjét egyaránt veszélyezteti. Az emberiség korábban is tapasztalt ilyen jelenségeket, de a jelenlegi változások üteme minden korábbit meghalad.

A tudósok szerint még meg lehet fékezni ezeket a veszélyes folyamatokat, de kezdünk kifutni az időből. Az új Európai Bizottság nem húzza az időt. Ma, kevesebb mint két héttel azután, hogy hivatalba léptünk, bemutatjuk az európai zöld megállapodás elérését célzó ütemtervünket. 

Célunk, hogy 2050-re Európa – a kontinensek közül elsőként – klímasemlegessé váljon, lelassítva ezzel a globális felmelegedést és enyhítve a klímaváltozás hatásait. A mi generációnkra és a következő nemzedékre hárul, hogy ezt a feladatot elvégezzük, de a változásnak azonnal meg kell kezdődnie – és mi tudjuk, hogy képesek vagyunk változást elérni.

Az általunk ma előterjesztett európai zöld megállapodás Európa új növekedési stratégiája. Megvalósítása csökkenteni fogja a károsanyag-kibocsátást, egyúttal pedig új munkahelyeket is eredményez, és életminőségünket is javítani fogja.
Mindegyik szakpolitikai területen ez a zöld vezérfonal jelöli ki cselekvésünk irányát, legyen szó a közlekedésről, az adózásról, az élelmiszeriparról, a mezőgazdaságról, az ipari termelésről vagy az infrastruktúra-fejlesztésről. Az európai zöld megállapodás révén be kívánunk ruházni a tisztaenergia-termelésbe, bővíteni szeretnénk a kibocsátáskereskedelmi rendszert, de ezzel párhuzamosan a körforgásos gazdaság térnyerését és Európa biológiai sokféleségének védelmét is ösztönözni fogjuk.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gacsat
2019. december 12. 19:48
Mondjuk én nem bánnám, ha Párizs szenegáli megyeközpont lenne, Londont meg elnyelné a tenger.
gacsat
2019. december 12. 19:44
" de a jelenlegi változások üteme minden korábbit meghalad." Konkrétan nem igaz. Elég ha az észak-európai jégsapka olvadására gondolunk. Azóta is emlegetjük az özönvizet. Innen Afganisztánig lehetett evezni. A Volga nagyobb volt, mint ma az Amazonas.
gacsat
2019. december 12. 19:39
Agyilag 68 óta ződ.
Bálint József
2019. december 12. 11:07
Méregzöldre. 1 billió = ezer milliárd. Ennyit akartok elvenni tőlünk. klimarealista.hu
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!