Budapesten többet kaptunk, mint egy világeseményt
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke, Sebastian Coe elárulta, mivel nyűgözték le a magyarok.
Ezzel szemben a 2010-es választás után a szocialista vezetésű kerületek súlyos adóssággal hagyták el az önkormányzatokat.
„Miközben az ellenzék kommunikációjának és önkormányzati választási sikerének egyik alappillére az, hogy a »Fidesz lop«, a fővárosi kerületek átadásánál kezd kirajzolódni a valóság, ami messze nem támasztja alá a balliberális oldal korrupciós vádaskodásait. A kormánypárti vezetésű önkormányzatok ugyanis rendre többmilliárdos költségvetési tartalékkal adják át az új vezetésnek a hivatalt. Ezzel szemben a 2010-es választás után a szocialista vezetésű kerületek súlyos adóssággal hagyták el az önkormányzatokat. Folyamatosan zajlik az önkormányzatok átadása a fővárosban, a kormánypártok leköszönő polgármesterei pedig sorra hozzák nyilvánosságra az általuk eddig felügyelt büdzsék adatait; ezek szerint rendre milliárdos közvagyonokkal, meggyőzően pozitív költségvetéssel adják át hivatalukat az ellenzéki koalíció győzteseinek. Például az I. kerületi folyószámlán 2,651 milliárd forint van, ezenfelül 7,528 milliárd forintot tart Magyar Államkötvényben az önkormányzat.
A II. kerületet 2006-ban 600 millió forint működési hiánnyal és másfél milliárd forintos hitellel vette át Láng Zsolt a szocialista Horváth Csabától. (Attól a Horváth Csabától, akiről Karácsony Gergely egy szeptember végén nyilvánosságra került hangfelvételen azt mondja, neki legalább annyi esze van, hogy tudja, mi az, amiért börtönbe lehet menni.) Most hatmilliárd forinttal a számlán, valamint nagyjából húsz megkezdett projekttel – amelyek 21,5 milliárd forint összértékű fedezete a következő évekre rendelkezésre áll – adtuk át a hivatalt – tájékoztatta a Magyar Nemzetet Dankó Virág korábbi alpolgármester.
Nyolcmilliárd forinttal adta át a harmadik kerületet Bús Balázs, míg az újpesti önkormányzat bank- és értékpapírszámláin levő pénz és állampapír-állomány összege kilencmilliárd forint volt a választás másnapján. Hassay Zsófia, Terézváros fideszes vezetője lapunknak azt mondta, az átadás-átvételkor 12,2 milliárd forint volt az önkormányzat bankszámlaegyenlege, értékpapír-állománya pedig kétmilliárd forintot tett ki. Ezzel szemben 2006-ban a balliberális városvezetés közel kétmilliárd forint hiányt hagyott hátra. Bácskai János, Ferencváros korábbi polgármestere felidézte, a 2010-es átvételkor négy és fél milliárd forint fejlesztési hitelből adódó hiánnyal szembesültek.
Most a hivatalt közel kilencmilliárd forint többlettel adtuk át, amelynek nagyjából csak a fele van betáblázva – közölte a távozó városvezető. A XVIII. kerületet tízmilliárd forint adóssággal örökölte Ughy Attila 2010-ben, és közel öt és fél milliárd forinttal adta most át az ellenzéki Szaniszló Sándornak. A főváros pedig, amely a Demszky-éra utolsó évében, 2009-ben 250 milliárd mínuszban volt, most 78 milliárd forintos fejlesztési hitellel kerül Karácsony Gergelyhez. Vagyis Budapestnek működési hitele nincs, és érdemes megjegyezni, hogy a BKV hitel nélkül gazdálkodik, szerény nyereséggel. Emlékezetes, a 2002 és 2010 közötti szocialista kormányok alatt megötszöröződött az önkormányzatok adóssága. A települések megmentésének érdekében az Orbán-kormány 2010 után úgy döntött, az állam három lépésben – az iskolák, kórházak és egyéb intézmények átvételével, a járások létrehozásával, majd az önkormányzatok adósságának két lépcsőben történő kifizetésével – konszolidálja a helyzetet.”