A szakértők szerint nincs más út: rendészeti megoldásra van szükség Budapesten
Ezt nem lehet szociális vagy egészségügyi kérdésként kezelni.
Budapest a kelet-európai régió legélhetőbb városa a The Economist Intelligence Unit felmérése szerint.
„A brit kutatóintézet a stabilitást, a kultúrát, a környezetet, az oktatást, az egészségügyet, valamint az infrastruktúrát tette mérlegre, ezek alapján jött ki a végeredmény. Ha azt gondoljuk, hogy a rangos elismerésnek minden hazánkfia örül, akkor tévedünk. A balliberális médiumok igyekeztek eldugni a hírt, de akadt olyan portál is, amelyik úgy számolt be a listáról, hogy egy betűt nem írt le Budapest helyezéséről. De még magát a szót sem pötyögte be a billentyűzet segítségével, hogy Budapest. Ez olyan, mintha egy magyar riporter úgy közvetítene egy sporteseményről, hogy a magyar indulóról egy kukkot nem említ, még akkor sem, ha dobogós helyen fut be.
Érthető, hogy nem szívesen kapták fel a hírt, hiszen Karácsony Gergely folyamatosan arról beszél, hogy a főváros élhetetlen, a főváros nem szabad, a fővárosban kivágják a fákat, a fővárosban betont öntenek a fűre, a főváros nem fejlődik, csak visszafejlődik, ami pedig épül, abban csak focizni lehet. De majd jön ő, fák nőnek a nyomában, szivárvány ragyog fel az égen, a madarak dalra fakadnak és a szabadság szellője belengi a város minden zegzugát.
Karácsony Gergelynek ezt a mondókát kell fújnia, arról ugyanis nem értekezhet, hogy Tarlós István főpolgármestersége alatt módosított Alstom- és metrószerződésekkel milliárdokat szereztek vissza Budapestnek, sikerült pontot tenni a 4-es metró beruházására, hozzáláttak a 3-as metró rendbetételéhez, kialakították a budai fonódó villamost, meghosszabbították és korszerűsítették az 1-es és a 3-as villamost, több mint ezer buszt lecseréltek, megújították a Széll Kálmán teret, a Margitszigetet, valamint számos más közterületet és közparkot, szinte százszázalékos lett a csatornázottság, visszaszerezték a vízműveket, megszépült több fürdő, új szmogrendeletet alkottak, látványos építkezések zajlanak az állatkertben, fejlesztették a kerékpárutakat, csak 2016 óta mintegy tízezer fát ültettek el.”