„Hogy rossz, ami történt, az nem is kérdés. Amit tisztáznunk kell, az nem a kommunikáció (abban bárki hibázhat, én is szoktam), hanem az, mit gondolunk egymásról: Akárkire szavazol, nem vagy se patkány, se hazaáruló, legfeljebb nem értek egyet veled, vagy úgy vélem, bedőltél valaminek. Kormányok, rendszerek jönnek-mennek (remélhetőleg ez is megy), de mi, jelenleg kilenc és fél millióan, maradunk. Valahogyan együtt kell élnünk. Ma a politikai frontok mögött két ethosz, két kultúra áll szemben egymással: az egyik az együttélés, a párbeszéd, az értelmes vita, az emberi méltóság tiszteletének kultúrája, a másik a megbélyegzésé, a megvetésé, a letaposásé. Ha mi is átlépünk az egyikből a másikba, akkor megadtuk magunkat, kitűztük a fehér zászlót talán legfontosabb és legnemesebb harcunkban.
Ezért: