„A Z-generáció (1996-2010 között születettek) tagjai még csak rövid ideje vannak jelen a munkaerőpiacon, így messzemenő következtetéseket levonni igencsak nehéz. Egy biztos: a digitális kor szülöttjei már most nagymértékben formálják a jelenlegi munkavégzési szokásokat. Türelmetlenebbek és agilisabbak elődeiknél: folyamatosan új impulzusokat, fejlődési lehetőségeket és kihívásokat keresnek mindennapjaik során. Az Y-generációs társaikhoz hasonlóan ők is magas elvárásokat állítanak fel az őket foglalkoztató cégekkel szemben.
Vérükben csordogál a multitasking képessége, megosztott figyelmükre nem hátrányként, hanem előnyként tekintenek. Igenis igénylik a változatos, összetettebb feladatokat: ez pedig azért jó hír, mert az előrejelzések szerint a következő 3 évtizedben a jelenlegi foglalkozások legalább 50 százaléka automatizálódni fog. Ez annyit tesz, hogy az ezredfordulós fiatalok java olyan pozíciókban fog dolgozni, amelyek most, 2019-ben még nem is léteznek. (Pár évtizede a social media content manager, a data scientist és a growth hacker munkakör is ismeretlen volt.)
(...)
Az Y- és a Z-generáció természete meglepően türelmetlen, ami karrierükben és munkához fűződő viszonyukban nem feltétlen jelent pozitív tulajdonságot. ”