Annyit gondolkozom ezen a gyerekvállalási problémán!
Bármi nehézség van az életemben, tudom, hogy meg tudom oldani.
Hogy egyesek a gyermekszámcsökkenést migrációval kívánják megoldani? Igen, ez egyenes folytatása annak a gyakorlatnak, amely más társadalmak lenyúlásával szeretne meggazdagodni.
„Hiszen a gyermekre minden polgárnak szüksége van. Annak is, aki nem vállalt. Elemi közgazdasági tétel, hogy az időskori jövedelmek megtermeléséhez járulék- és adófizető polgárt kell magunk helyett állítanunk, mert jövedelmet csak abból kaphat majd az idős korosztály – »a szabadságjogok« társasága is –, amit a majdani aktív generáció megtermel.
Hogy egyesek a gyermekszámcsökkenést migrációval kívánják megoldani? Igen, ez egyenes folytatása annak a gyakorlatnak, amely más társadalmak lenyúlásával szeretne meggazdagodni. Mi nem tartoztunk a gyarmati rendszer haszonélvezői közé, s ezután se szeretnénk oda sorolni. Elég probléma volt, hogy a határon kívüli magyarság bevándorlásával pótoltuk eddig is demográfiai deficitünket. Ezek az emberek ugyan remekül beilleszkedtek társadalmunkba, a gond csak az, hogy elhagyták – gyakran éppen a legképzettebbek – az ottani magyarságot, feladták szülőföldjüket.
Kétségtelen, hogy a más földrészeken napjainkban megtapasztalható népességrobbanás ott termel többletembertömeget. De sajnos az nem biztos, hogy alkalmas a hazai igények kielégítésére, és nem is túl tisztességes az ott felnevelt munkavállalók ingyen importálása. Nem is beszélve a kulturális szakadékokról! Ami nyilvánvalóan a gazdasági érdekeket néző »szabadságjogok« társaságát nem érdekli. Ilyen földhöz ragadt materializmussal már régen találkoztunk.
Továbbá minden józan paraszti ésszel rendelkező ember tudja, hogy gyermek csak kétnemű párkapcsolatból születhet. Hogy egynemű párok fogadhatnak-e örökbe gyereket, az a társadalom értékítéletétől függ, de ők se tehetik ezt másképp, mint a két nem találkozásából született gyermekekkel. Semmiképp nem olyan fontos kérdés ez népesedési szempontból, mint azt a liberális közgazdász-véleményvezérek megfogalmazzák. Mondhatnám, e szempontból teljesen mellékes. Összegezhetjük: a TASZ véleményvezéreinek megnyilatkozása indokolatlan, érthetetlen, hogy ne használjunk erősebb jelzőket. Vannak bírálható jelenségek a mai társadalomban. De ez nem az.”