Amerikának le kell mondania a világuralomról
Ideje elfelejteni az Oroszország feldarabolásáról szőtt hagymázas terveket.
Az viszont már némileg meglepőbb, hogy Kijev nem átallja nemzetközi színtérre vinni paranoid megnyilvánulásait vagy cinikus számításon alapuló magyarellenes kirohanásait.
„Fiatal ország Ukrajna, mely polgár- vagy hibrid háborúba sodródott, testközelből tapasztalja meg, mit is jelent a nagy és erős Oroszország közvetlen szomszédságából a NATO és az Európai Unió felé kacsingatni. Aztán meg belpolitikai magyarázata is van az egyre durvább magyarellenességnek: a háború és a korrupció okozta gazdasági nehézségek nyomán meglehetősen ingataggá vált a jelenlegi kijevi hatalom pozíciója, a közelgő választások perspektívájában pedig a kormánypártoknak és az államelnöknek érdekében áll a feszültség szítása, az erődemonstráció – legalább a magyarokkal szemben, ha már az oroszokkal nem bírhatnak. Nagyon nem csodálkozhatunk tehát az ukrán hatóságok magatartásán, azon, hogy hazaárulás vádjával kutakodnak kettős állampolgárok után, hogy a nemzeti kisebbségek jogait csorbító oktatási törvény után a további jogfosztáshoz vezető nyelvtörvényt is elfogadták, hogy ukrán szélsőségesek masíroznak Kárpátalján, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szervezet székházát pedig rendre támadások érik.
Az viszont már némileg meglepőbb, hogy Kijev nem átallja nemzetközi színtérre vinni paranoid megnyilvánulásait vagy cinikus számításon alapuló magyarellenes kirohanásait.”