Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Virágzik a multikulturalizmus: mi megkaptunk az előre csomagolt ízetlen sushit és a karaoke-t, ők a kólát és naplopást.
„»Ragyogó hétfők« mottóval indított kampányt a tokiói gazdasági minisztérium, hogy a munkavállalók »tovább lustálkodhassanak« a hét elején. Az ember azt gondolná, hogy a japán nyelvből eleve hiányzik a lustaság szó, de hát a globalizáció a felkelő nap országát is elérte. Virágzik a multikulturalizmus: mi megkaptunk az előre csomagolt ízetlen sushit és a karaoke-t, ők a kólát és naplopást.
A csonka hétfő ötlete egyébként összhangban van a februárban bevezetett, úgynevezett »Prémium péntekkel«, amikor a cégek engedélyezik az alkalmazottaknak, hogy hamarabb távozzanak a munkából. Ezáltal több időt töltsenek családjukkal vagy vásárlással – előbbi ugye a népszaporulatra és a japán pszichiátria fejlődésére van pozitív hatással, utóbbi a fogyasztást ösztönzi.
A gazdasági tárca egyébként először saját magán is tesztelte a tervet, a munkatársak harmadának elég volt csak ebéd után bejönni a minisztériumba. S láss csodát: a több száz alkalmazott délelőtti hiánya nem hatott negatívan az intézmény munkájára.
Ami persze épp úgy bizonyítja az idea nagyszerűségét, mint azt, hogy egy minisztérium működése a világon mindenhol azonos: egy ember dolgozik, egy figyeli, a harmadik meg aktát gyárt. Hiába, a bürokrácia is interkontinentális.
A japánok köztudottan élen járnak minden újításban, de a »Ragyogó hétfő« és a »Prémium péntek« ötletével bizony lemaradtak mögöttünk. A magyar dolgozók többsége – hasonlóan közép- és kelet-európai kollégáihoz – már sok-sok éve bevezette ezt a munkaügyi reformot. Jó példával persze nálunk is az állami és önkormányzati hivatalnokállomány járt élen.”