Lehet-e rendszerszintű csalás az amerikai elnökválasztáson? – Amerika választ
Az előzetes előrejelzések fej fej melletti állás mutatnak, de mégis mi lehet a döntő a végén? Az elnökválasztás után ketté szakadhat az amerikai társadalom?
Élvezik. Nagyjából úgy, mint a Trumpék által is túl szélsőségesnek tartott Steve Bannon vagy a pedofilsimogató Milo Iannopoulos meghívásával járó felháborodást.
„Élvezik. Nagyjából úgy, mint a Trumpék által is túl szélsőségesnek tartott Steve Bannon vagy a pedofilsimogató Milo Iannopoulos meghívásával járó felháborodást. Imádják az értetlen arcokat, gyönyörködnek a kétségbeesetten levegő után kapkodókban. Pont ezt akarják, és lám, újra meg újra sikerül. A logika szerint értelmetlenül, de politikailag hatásosan »Stop Sorosnak« elnevezett tervezet jelzi, mire készül a friss kormány: botrányt akar, minél nagyobbat, minél nemzetközibbet. Mert Orbán már kinőtte Magyarországot, és világtörténelmi szerepre áhítozik. Szerencse, hogy nem egy igazi hadsereggel rendelkező országot gyűrt maga alá, mert az a körülmények kevésbé szerencsés konstellációja esetén elég veszélyes lenne.
Van persze más olvasat is: az ilyen kormányzás lényege éppen hogy a harc, a megrázkódtatás. (Ah, ha Lev Davidovics Trockij megérhette volna ezt a remekül permanens forradalmat!) A miniszterelnök ebben a verzióban nem személyes kielégülést keres, hanem hidegen számít, mérnöki pontossággal méri föl, egyáltalán még honnan leselkedhet hatalmára bármi veszély, és preventív csapást mér az elvetemült kockázati tényezőre.
A három törvényjavaslatból álló csomag első tétele »az illegális migrációt támogató szervezetek társadalmi felelősségvállalásáról« szól. Miután Magyarországon pár embercsempésszé avanzsált feketetaxison kívül a kutya se támogatja az illegális migrációt, ezzel gyorsan végezhetnénk. A kormány illetékesei azonban majd gondoskodnak róla, hogy ne legyen üres a lista. Listázásban úgyis jók, mondhatnánk az a fő erejük.”