Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
A legrangosabb nyugati médiumok is mintegy vezényszóra olyan mélységekbe süllyedve terjesztik a legképtelenebb hazugságokat Magyarországról, a magyar politikai rendszer milyenségéről, ami valóban példátlan.
„Aki figyelemmel kísérte azt, hogy a nyugati sajtó az elmúlt huszonnyolc évben miként »tudósított« arról a Magyarországról, amelyet éppen jobbközép koalíció irányított, talán nem száll vitába a megállapítással, hogy noha az ilyen időszakokban rólunk szóló külföldi írások a lehető legnegatívabb színekben tüntették fel az eseményeket, és erősen csúsztattak, nem egyszer hazudtak, az, ami most folyik néhány hete, nyugodtan nevezhető példátlannak. Még a balliberális 168 Óra nevű hetilapnak is feltűnt mindez, amely e címmel írt cikkében örvendve a jelenségről: »Egyre durvábbakat ír Orbán Magyarországáról a nyugati sajtó«.
A legrangosabb nyugati médiumok is mintegy vezényszóra olyan mélységekbe süllyedve terjesztik a legképtelenebb hazugságokat Magyarországról, a magyar politikai rendszer milyenségéről, ami valóban példátlan. Nézzünk meg néhány ilyen, az elmúlt pár napban nyilvánosságot látott cikket!
Az amerikai liberális értelmiség kéthetente megjelenő, kedvenc Élet és Irodalom-szerű folyóirata, a New York Review of Books legújabb, április 5-i keltezésű számában az egyik vezető anyag Jan-Werner Müllernek, a Princeton Egyetem politológiai tanárának tizenhét nyomtatott oldal terjedelmű írása. Ebben a szerző azt hazudja, Magyarországon a televízióból és az írott sajtóból lehetetlen értesülnie a korrupcióról, mert a média egésze a kormány kezében van. A cikk egyébként álrecenzió, ugyanis Paul Lendvai legutolsó könyvére hivatkozik. Annak eredetije 2016-ban jelent meg németül, de mindkét angol kiadása is már tavaly napvilágot látott. Egyik Orbán: Európa erős embere, a másik Orbán: Magyarország erős embere címmel. Ez utóbbit taglalta Müller.
Nyilván semmi összehangoltságról nem szabad (tilos) beszélni akkor, amikor ugyanezt a Magyarország iránti felfokozott érdeklődést vesszük észre a Newsweek hetilap esetében. Ki más szerepelne a nemzetközi kiadás március 30-i számának címlapján, ha nem a magyar miniszterelnök, ezzel a jobb vállára nagy betűkkel írt megjelöléssel: »Mr. (Far) Right«, azaz »Mr. (Szélső) Jobboldal«. Bal füle mellett pedig kisebb betűkkel ez áll: »Tudni akarja, hogy Európa NACIONALISTÁI miért virágzanak? Kérdezze meg Magyarország miniszterelnökét, Orbán Viktort«. És a cikkíró megkérdezi mindazokat, akikről tudja, válaszuk erősíti a »mély állami« vonalat, amelytől eltérni szigorúan tilos.”