„Hódmezővásárhely leendő polgármestere, Márki-Zay Péter vasárnap esti győzelmi beszédében egy pártot hozott csak szóba a vesztes Fideszen kívül, mégpedig a Jobbikot: megköszönte a helyi elnöknek, hogy terelgette őt az indulás felé. Aki beszédének a további részére is figyelt, akár Vona Gábor szájába is illő gondolatfolyamot hallhatott. Nem elsősorban arra gondolok, hogy a »fideszes lopások« mellett a »szoci lopásokra« is tett utalást. Hanem arra: Hódmezővásárhely mellett leginkább az elmúlt időszak jobbikos óriásplakátjainak üzenetei köszöntek vissza beszédében. Ez természetesen semmit nem von le győzelme értékéből, de sokat elmond a Jobbik lehetőségeiről.
Az eddig is tudott volt, hogy csak balról nem váltható le a Fidesz-KDNP, ahogyan is abban is konszenzus van, hogy az utóbbi időszakban érdemi növekedést nem produkáló Jobbik sem »a« kormányváltó erő. Azt sem mulasztja el jelezni az elemzői és kommentátori szakma egy része, hogy az egyéni választókerületekben érhetik meglepetések a Fideszt, de Márki-Zay győzelméből több szempontból sem következik egyértelműen az országos szinten, mint amit optimistán gondolhatnánk. Az legalábbis biztos, hogy a baloldal előtt csapdák vannak.