Ha van közmegegyezés a magyar ellenzék soraiban, az az, hogy a kormány a sikereit kizárólag a politikai kommunikációnak köszönheti, és azt is csak azért, mert olyan túlsúllyal rendelkezik, ami a tökéletlen üzeneteket is egyedülállóvá teszi, ellenvélemények híján. És amíg elnyomásról beszélnek, addig teljesen elvetik annak a lehetőségét, hogy az emberek egy igen jelentős része azért szavaz a kormánypártokra, mert tényleg jobban él és több a lehetősége, mint 7-8 évvel ezelőtt.
Az a visszhangkamra, echo-chamber, amiben az ellenzék és szimpatizánsaik mesterségesen tartják magukat, kizárja a logikus mérlegelés lehetőségét. Ebben a dimenzióban egyrészt csak elnyomott nincstelenek léteznek, akiket közmunkával, rabszolgák módjára dolgoztat az állam, megtestesítve egy baloldal által egyébként jócskán elferdített jobbágymentalitást; másrészt elvtelen nyerészkedők vannak, a NER győztesei, akik saját anyagi hasznukat várják a rendszertől.