„Gondolkodjunk racionálisan! A Fidesz 2010-ben rájött arra, hogy nem lehet mindent a gazdagoknak adni. Az emberek tartalékai, amit a szocializmusban szereztek, kimerültek. Jöhet egy pillanat, amikor elszakad a cérna és az emberek kimennek az utcára. És nem úgy pestiesen, pár százan, hanem úgy, ahogyan ez Athénban és Lisszabonban is történt. Sok százezren. A miniszterelnök felismerte, hogy adni kell az embereknek. És sok mindenki kapott. Senki sem annyit, amennyit akart, de azért valamit. Az utcára mindenesetre nem mentek százezrek.
Az Orbán-kormány alatt megszaladt a gazdaság, van pénz. Idecsalogatták a nagy multikat, akiknek a mai világgazdasági helyzetben megéri ide hozni a pénzüket. Tudták azt is, hogy miként kell EU-pénzekhez jutni, és jött az is.