Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Hogy is nézne ki az, ha a német vezetést kritizálná Brüsszel?
„Németországban gyűlöletbeszédet kiáltva szinte bárki véleményét elhallgattathatják, aki ellentmond a PC-dogmáknak, és álláspontja nem tartozik bele a tébolyult merkeli világ mainstream szókészletébe. A véleménykorlátozó gépezet hatályba lépése pillanatában azonnal munkába lendült: még újév napján letiltották a Twitterről Beatrix von Storchot, az AfD parlamenti frakcióvezető-helyettesét. A jobboldali politikus egy posztjában azt kifogásolta, hogy a kölni rendőrség arabul köszöntötte követőit szilveszterkor. Emiatt 12 órára blokkolták a profilját.
A posztmodern cenzúra tehát néhány nappal ezelőtt életbe lépett a német »mintademokráciában«. A 20. századi bűnöket követő német túlkompenzálás átcsapott egy másik szélsőségbe, és a nemzetiszocializmus után bő hét évtizeddel letették egy új totalitárius eszme önkényuralmának alapkövét. Az EU pedig hallgat. A fordított logikával élő brüsszeli bürokraták bármely magyar és lengyel intézkedés hallatára azonnal diktatúrát kiáltanak, de ha valamely nyugati államban foganatosítanak egy valóban antidemokratikus törvényt, akkor csend van. Indokolatlan esetekben indítanak kötelezettségszegési eljárásokat, ám ha valós veszély fenyeget, elnéznek mellette és nem is vesznek tudomást róla – hogy is nézne ki az, ha a német vezetést kritizálná Brüsszel?
Sürgősen véget kellene vetni az Európai Unió és a kettős mérce mérgező frigyének. Különben ez a kapcsolat rossz fényt vethet a fősodratú európai elit ténykedésére, és az emberek átlátva a szitán megismernék a nyugati bezzegdemokráciák árnyoldalait. Ami azért valljuk be, elképzelhetetlen lenne, hiszen Németország negatív tulajdonságai olyanok, mint a Fidesz által kreált álproblémák (bevándorlás, kvóta, Soros-terv): természetesen nem léteznek.”