„Kapaszkodjanak meg: a KDNP-ből kiugrott Lukácsi Katalin szerint Jézus a Pride-on együtt vonulna a homoszexuálisokkal, mindezt pedig felebaráti szeretetből tenné. Az egyébként hitoktatói(!) végzettséggel is rendelkező ex-kereszténydemokrata szerencsére nem dolgozik gyermekek közelében, viszont lelkesen roadshowzik a médiában azzal, hogy mekkora csalódás volt számára a KDNP, ahol nem lehetett saját véleménye, de milyen jó, hogy még időben kilépett, mert így nem szivárogtatott ki titkos információkat senkinek. (Igen, tényleg ezt mondta.)
Talán ez az egyetlen dolog, amiben egyetértünk a kisasszonnyal, aki jól láthatóan még mindig egyfajta útkeresésben van: fiatal kora ellenére volt már MDF-es, fideszes, KDNP-s, újabban pedig az ellenzéki tüntetéseken feltűnősködik dolmányában a füttyögős Juhász mellett. Lukácsi agymenése Jézusról, a homoszexualitásról a Bibliára hivatkozva nem kicsit verte ki a biztosítékot a polgári oldalon, akik közül többeket nemes egyszerűséggel letiltott a kommentezési lehetőségtől a szabad véleménynyilvánításért harcoló amazon – aki eddig éppen azt hangoztatta a pártból való kilépése okaként, hogy nem mondhatta el saját gondolatait a diktatórikus KDNP-ben.