Egyre kínosabb a helyzet: előkerült egy dokumentum, ami igazolja, hogy hazudott Magyar Péter (VIDEÓ)
Bizonyítékkal állt elő a Fidelitas elnöke.
Sem taktikai alapon nem lehet választani a Nemzeti Együttműködés Rendszere és a „néppártosodó szélsőségesek” között.
„Ami a Jobbik rezsimváltó jellegét illeti, ha csak az utóbbi pár hónapot nézzük: a párt műveltségi cenzus alapján felvetette a választójog korlátozásának ötletét, ifjúsági tagozata együtt vonul a transzparenseiken „fehér Európát” és iszlám holokausztot követelő lengyel szélsőségesekkel. Egyik parlamenti képviselőjük kitiltaná a „homoszexuális propagandát” a budapesti mozikból és a főváros utcáiról is. A sort hosszan lehetne folytatni, a lényeg az, hogy egy baloldali-liberális polgár számára a Jobbik nem nyújt közös normatív bázist, hiszen Vonáék a számára fontos értékeket többségében elutasítják.
A szürkezónás pártfinanszírozás, a fillérekért vásárolt plakáthelyek és a nevetséges kampányelszámolások nem csak a Jobbikot érintik, rendszerszintű problémákról van szó. De a rendszer további normális működése szempontjából az a természetes, ha nem mérlegelünk. Nem vonhatjuk kétségbe a számvevőszék büntetésének jogosságát olyan alapon, hogy a kampánypénzekkel és a pártámogatásokkal való trükközés az egész magyar politikát érintő gyakorlat. A Jobbik a Simicskával történő gazdasági együttműködéssel ugyanazt az utat követi, amelyet a korábban (és most is, csak más szereplővel) a Fidesz: politikai önérdeke miatt kész szemet hunyni az állami fejlesztések politikai-kapcsolati alapon történő kisajátításából összegyűjtött vagyon eredete felett, és miközben elszámoltatást vizionál, elfogadja egy közpénzből meggazdagodott oligarcha anyagi támogatását. Ezzel ugyanúgy korrumpálódik, mint a kormányzópárt. (A zavaros, nehezen visszakövethető orosz kampánypénzek ügyét e helyütt hagyjuk is, az külön elemzést igényelne.)
Ezzel egyúttal megválaszoltuk a harmadik kérdést is: sem érték-, sem taktikai alapon nem lehet választani a Nemzeti Együttműködés Rendszere és a »néppártosodó szélsőségesek« között. A demokratikus oldal pártjai semmilyen esetben sem legitimálhatják sem a jelenlétükkel, sem a szavak szintjén a Jobbik által képviselt korrupciót és a mérsékeltség mellett jelenlévő szélsőséges ideológiát a Fidesz kormányzati szintre emelt korrupciójával szemben. Ha így tesznek, maguk is természetes elemeivé válnak annak a rendszernek, amely ezt a Fideszt és ezt a Jobbikot termelte ki magából, így járulva hozzá e rendszer konszolidációjához.
Hosszú távon politikailag a választóknak egyértelműségekre, a világos határok felhúzására van szükségük. Ezért a fő kérdésre a válasz „nem”, nincs közös tüntetés a Jobbikkal.”