A humán vagyon és a népességfogyás

2017. november 14. 17:42

A jövőre való felkészültség önbizalmat ad a munkavállalónak.

2017. november 14. 17:42
Csath Magdolna
Magyar Nemzet

„Az oktatáshoz való hozzáférésről is találhatunk két érdekes adatsort. Az oktatásban részt vevő felnőttek aránya 2016-ban Csehországban 8,8, Ausztriában 14,9, Dániában 27,7, Franciaországban 18,8, Magyarországon csupán 6,3 százalék. Az uniós átlag 10,8 százalék.

Azon cégek aránya, amelyek továbbképzik munkavállalóikat az infokommunikáció területén, 2016-ban az EU-ban 22, Csehországban 22, Dániában 28, Németországban 29, Ausztriában 37, Szlovákiában 27, Svédországban 25, Finnországban 34, Norvégiában 42, Magyarországon mindössze 16 százalék. Pedig a jövőre való felkészültség önbizalmat ad a munkavállalónak, illetve csökkenti azt a stresszhatást, hogy el tud-e helyezkedni, ha valami miatt elküldik a munkahelyéről.

Tudjuk: nem új problémáról van szó, a fogyás 1990-ben kezdődött, és azóta kisebb-nagyobb intenzitással folytatódik. Sok kutatás vizsgálta az okokat. Azonban indokolt lenne a felgyorsult fogyás okainak újabb, a társadalmi-munkahelyi és környezeti hatásokat is részletesen vizsgáló kutatása. Azért is, hogy az eddigi állami lépéseknél hatásosabban és eredményesebben lehessen kezelni a problémát – azaz megállítani végre a népességfogyást. Hiszen ahogy gróf Széchenyi István is figyelmeztet bennünket: »Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik.«”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szkeptikus
2017. november 15. 07:37
Az is lehet (nem tudom biztosan megítélni), hogy maguk a dolgozók sem törekednek a szakmai továbbképzésre: akiben ambíció van, inkább a külföldi munkát választja. Csak igen laza kapcsolatban van ezzel: Nemrég láttam A halál ötven órája c. régi filmet. Ebben a német parancsnok ugyanazt ette, ugyanott aludt, teljesen ugyanolyan körülmények között élt mint az egyszerű katonák - mert, mind mondotta, így tudja jól megítélni, hogy mekkora terhelést várhat el tőlük. Érdekes kísérlet lenne, ha egy döntéshozó politikusnak néhány hónapig a munkavállalók - a most már sokat hangoztatott emelt - béréből kellene megélni. Elvileg még az is előfordulhatna, hogy - akár egy enyhén növekvő többkulcsos adórendszer bevezetéséből kapott többlet-forrás segítségéve - jobban emelnék a munkabéreket?
Palepoli
2017. november 14. 23:20
Nem hitelesek az ilyen nemzetközi összehasonlító statisztikák. Honnan tudnák, mennyien vesznek részt felnőttképzésben? És mi ennek a tartalma a különböző országokban?
terra
2017. november 14. 20:44
A népbetegségek és a korai halálozás egyik oka Magyarországon az anómia, ami nálunk kiemelkedően magas arányban tapasztalható. Dr. Kopp Mária erről tartott a Polgárok Házában tartott egy előadást, aki érdekel megtalálja az interneten, rendkívül érdekes.
aleb19
2017. november 14. 20:10
"jövőre való felkészültség önbizalmat ad a munkavállalónak" ja de a szanalmasan alacsony magyar munkaberek sem segitenek amit a fidesznyikek szandekosan leszoritanak pl nehany honapja allami kb500.000.000 azaz otszaz milliocska ment el magyarul nem beszelo szerb/ukran bevandorlok kulfoldi toborzasi koltsegere, hogy az olcso bevandorlo melosokat magyar gyarakban foglalkoztassak... nehogymar tobbet keressenek a magyar munkasok... a sok penz ugyis csak kokakolamamort okoz a magyar szabadszolgaknal
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!