A Gyurcsány-kormány idején jobb volt
Amíg nem történik meg a méltányos rehabilitáció, addig nem lehet csodálkozni azon, hogy a ma létező négy pártból három jobboldali.
a Momentum joggal törekedhet a politikai palettán a szociálliberális szavazók meghódítására. Leginkább a DK-nak van tőle félnivalója.
„Hosszú és részletes például a környezeti fejezet, a Paks2 elutasítása alapján akár az LMP majdani koalíciós partnerét is láthatnánk bennük, ha éppen nem javasolnának bizarr módon »mini atomerőműveket«. Bár a drámai hazai egyenlőtlenségekre és a társadalmi mobilitás nemzetközileg is kiemelkedő hiányára nem sok szót vesztegetnek, a szociális fejezet hosszú, részletes, és igen jó javaslatokat tartalmaz, azonban rejtve hagyja, hogy mennyi pénzt szánna erre a területre a párt. Az mindenesetre nem biztató a nyugdíjasoknak, hogy kínos módon 35 ezer forintban húzná meg a minimálnyugdíj határát, miközben a minimálbérek jövőre már nettó 91 ezer 770 forintnál tartanak. Adna egy 35 ezer forintos feltétel nélküli alapjövedelmet, ami szintén semmire sem elég.
A foglalkoztatási fejezet kitűnő: a káros és drága közmunka helyett a nyugat-európai mintáknak megfelelően a képzésre alapozna. Szintén kitűnő és balos a kvázi háromkulcsos SZJA rendszer, illetve a kétszintű, differenciált ÁFA is, illetve a törekvés a nagyvállalatok érdemi adóztatására. Ugyanakkor nagyon hiányzik a költségvetési fejezet: mennyit költenének oktatásra, egészségügyre? Miből?
Összegezve: a Momentum joggal törekedhet a politikai palettán a szociálliberális szavazók meghódítására. Leginkább a DK-nak van tőle félnivalója, amelynek a Gyurcsány kormányzására emlékező választók a kérdéseit sem hiszik el, nem hogy a Momentumhoz igen hasonlatos programját.”