Kaptunk pénzt Amerikából, nem keveset, sorry – így áll a külföldi támogatásokkal a szír repülős fake news sztorit benéző Magyar Hang
Utánanéztünk, hogy áll a TISZA Párt elnökével szoros kapcsolatot ápoló portál a külföldi „pályázatokkal”.
Eddig is fel kellett tüntetniük, milyen forrásokból származnak a bevételeik, ám ezek az adatok csak a legritkább esetben váltak közismertté.
„Ismert, hogy a Soros támogatását élvező szervezetek által kritizált jogszabály előírja, hogy minden civil szervezet, amely legalább 7,2 millió forint támogatást kap külföldről, köteles magát regisztrálni a külföldről támogatott szervezetek nyilvántartásába, ugyanakkor honlapján és kiadványain is fel kell tüntetnie, hogy tevékenységét részben külföldről finanszírozzák.
A közhasznú szervezeteknek éves beszámolóikban eddig is fel kellett tüntetniük, milyen forrásokból származnak a bevételeik, ám ezek az adatok csak a legritkább esetben váltak közismertté, hiszen az emberek ritkán olvasgatnak gazdálkodási jelentéseket. Fontos megjegyezni, hogy a magánadományozóktól érkező pénzekkel viszont nem kellett tételesen elszámolni.
Az átláthatósági törvény ebben hozott igazán fájdalmas változást a hálózatra nézve, a jogszabály ugyanis, mint a nyílt levél megfogalmazói panaszolják, előírja, hogy az egyes »szervezeteknek az 500 000 forintot meghaladó, külföldről érkező adományok esetén a támogatók személyes adatait is közölniük kell az állammal, amely ezeket az adatokat nyilvánosságra hozza«. Talán éppen ezért a Soros-párti egyesületek, alapítványok egy része már a törvény elfogadásakor bejelentette, hogy bojkottot hirdet, s nem hajtja végre annak előírásait.”