Mit üzennek a békeidők Európa sírásóinak?
A terrorveszélyt hordozó illegális bevándorlás a legtöbb nyugat-európai helyszínen mostanra gyökeresen átalakította a mindennapokat.
Az ellenzéknek, ahhoz, hogy tisztességesen vegyen részt a választási versenyben, itthon kellene meggyőznie a társadalmat az igazáról, és nem az EU trójai falovába bújva kellene a hatalomhoz jutást megkísérelnie.
„Minden kormány követ el hibákat. Az ellenzéknek az a dolga, hogy erre figyelmeztesse. A választások idején – érthető módon – felélénkülnek a kritikus hangok, amelyek persze akkor igazán meggyőzőek, ha a bírálók a kormány által elkövetett hibák kijavítására szakmailag alátámasztott megoldási javaslatokkal is előállnak. Egy dolog azonban biztosan nem elfogadható: a bírálatokat külföldre vinni, és ott festeni negatív képet a hazai helyzetről. Az pedig végképpen elfogadhatatlan, hogy az ellenzék külföldi szervezetek igénybevételével, azok támogatásával akarjon kormányt buktatni. Ez ugyanis azt bizonyítja, hogy nincs elég saját érve és szakmai háttere ahhoz, hogy meggyőzze a lakosságot arról, hogy ha rá szavaz, akkor jobb lesz a helyzete a jelenleginél.
Úgy tűnik azonban, hogy az ellenzék mégis egyre inkább ezt az eszközt akarja majd alkalmazni a választásokig hátralévő időben. Miközben itthon nem tudja az emberek figyelmét felkeltő, érdeklődését megragadó és hitelesnek is tűnő szakmai programokkal javítani népszerűségi mutatóit, egyre többször visz ki különböző témákat külföldre. Az egyik ilyen téma a paksi beruházás, a másik a korrupció.
Legutóbb hazánk korábbi biztosa, Andor László, aki az MSZP közgazdasági tagozatának vezetőségi tagja, beszélt a Nemzetközi Politika és Társadalom internetes portál szerkesztőjének arról, hogy az Európai Uniónak sokkal többet kellene tennie azért, hogy megfékezze a magyarországi korrupciót. Arról persze egy szót sem ejtett, hogy milyen korrupciós szint volt korábban, és a 4-es metró ügye sem került szóba. Pedig a szelektív memóriát az ellenzék sem engedheti meg magának. (...)
Az ellenzéknek, ahhoz, hogy tisztességesen vegyen részt a választási versenyben, itthon kellene meggyőznie a társadalmat az igazáról, és nem az EU trójai falovába bújva kellene a hatalomhoz jutást megkísérelnie. Hiszen tudjuk, a magyar szavazó a külföldi beavatkozást mindig is elutasította, és általában hazaárulásnak minősítette.”