Olyan régimódi emberek vagyunk, akik jobban szeretnek veszíteni Szókratésszel, mint nyerni Marxszal

Ami a Mediaworks-harcostársakkal történik, az szégyene a közösségünknek.

Az egyház kiközösítéssel sújtja azokat, akik a lombikprogramban, akár társtettesként, életkezdeményeket pusztítanak el.
„A katolikus egyház ugyanakkor maga is megosztott a kérdésben. A mesterséges megtermékenyítést választó párokat számos pap támogatja, sőt az utóbbi idők egyik legtekintélyesebb katolikus bioetikusa, a jezsuita Somfai Béla már évtizedekkel ezelőtt kiállt az embrióvesztéssel nem járó, harmadik felet igénybe nem vevő, akár a nő testén kívüli megtermékenyítés mellett. A kérdésnek azért is jelentősége van, mert az egyház – az abortuszhoz hasonlóan – kiközösítéssel sújtja azokat, akik a lombikprogramban, akár társtettesként, életkezdeményeket pusztítanak el.”