Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
Hiszem, hogy nagy jövő áll Oroszország előtt, hiszen az egy valós híd lehet a kelet és a nyugat között.
„A szerelem egy dolog, de a krízis úgy látszik, csak komolyabbá válik. Nem az általunk is átbeszélt humanitárius értékek azok, amelyek előreviszik az emberiség fejlődését. Nem a közjó, hanem a »minden ember magáról gondoskodik« elv munkál inkább a világban. Nézze csak meg Amerikát, Törökországot, Európát, vagy Oroszországot. Erősödnek az autoritárius trendek, egyre többen vágynak egy »erős kézre« – nem csak Oroszországban érzik ezt sokan a saját bőrükön.
Az újságíók mindig pesszimisták, a dolgok negatív oldalát látják. Ahogyan arról korábban is beszéltünk, éppen elég negativitás van a világban. De nézzük csak meg Amerikát: sokan kritizálják a Fehér Házat – többen azok közül, akik támogatták Donald Trumpot, most ellene fordultak. Vagy ott van például Oroszország: demonstrációk folynak a korrupció ellen – ez Sztálin idején nem lett volna lehetséges. Szóval nem olyan gyorsan, mint szeretnénk, de eljönnek a változások. Hiszem, hogy nagy jövő áll Oroszország előtt, hiszen az egy valós híd lehet a kelet és a nyugat között.
Az oroszok is remek emberek. Ők már szenvedtek eleget a diktatúrák alatt, ezért nem gondolom, hogy Oroszország ismét diktatúrává fordulna.
Ami pedig Amerikát és Oroszországot illeti...tudja, az álmom, hogy a NATO vezetősége Moszkvába költözzön. Az orosz mentalitás szerint ugyanis a NATO az ellenséges erők szimbóluma. Ha a NATO irodája Moszkvában lenne, az pszichológiailag mindent megkönnyítene – végre olyan érzésünk lehetne, hogy az amerikaiak és önök egy oldalon állnak! Attól tartok azonban, ilyen javaslatokat Amerikában nem lehetne keresztülvinni!”