Kell is Trump cenzúraellenes hadjárata: már a Wikipedia társalapítója szerint is balos propagandát terjeszt az oldal
Nem véletlen, hogy Donald Trump hivatalba lépését követően szeretné helyre rakni a cenzúra ügyét.
A trollok, akár a klasszikus Joker figura, a káosz ügynökei az internetes közösségekben.
„A trollok, akár a klasszikus Joker figura, a káosz ügynökei az internetes közösségekben. Egy kutatásban a Wikipedián trollkodókkal készült interjúk alapján a fő motivációik az unalom, figyelemfelkeltés, bosszú, élvezet vágy a károkozásra egy közösségben. Vizsgálatok alapján személyiségükben a szadizmus jelenik meg a legerősebben, míg a nárcizmussal kevésbe összeköthető a viselkedésük. Azért trollkodnak, mert élvezik.
A zavarkeltő és látszólag értelmetlen, céltalan mód különbözteti meg őket más online antiszociális viselkedéstől, például a cyber-bullying-tól, aminek direktebb a célja és a sértegető személy is ritkábban bújik az anonimitás álcája mögé. Longitudinális kutatásokban azt találták, hogy az antiszociális viselkedés az idő elteltével egyre romlik, a posztjaik egyre durvábbak lesznek. Ha a posztok minőségét nézzük, kevesebb pozitív szót használnak, többet káromkodnak, nem használnak feltételes módot és a központozás is általában helytelen vagy eltúlzott, szövegeik nehezebben érhetőek. Szignifikánsan többet kommentelnek, mint az átlagos felhasználók és egy konkrét poszt alatt is sokkal többet válaszolnak.
Hogyan védekezhetünk?
Leghasznosabb praktikus tanács ellenük a »Ne etesd a trollt« technika, tehát ha egészen egyszerűen ignoráljuk a trollkodó kommentet, semmilyen formán nem reagálunk rá. Emellett a felhasználók által gyakran alkalmazott módszer, amikor nyilvánvalóvá teszik, hogy felismerték a trollt, de nem vele bonyolódnak diskurzusba, hanem ezt egymással beszélik meg, a trollról E/3-ban beszélve, esetleg értékelve azt is, hogy mennyire volt hatékony vagy szórakoztató a támadás. Ez is egy nagyon hasznos módszer lehet, hiszen a trollkodók elemi célja a bomlasztás, amit, ha a közösség összezár, a trollnak sokkal nehezebb lesz elérni.
Illetve az online platformok legtöbbjébe beleépítettek olyan funkciókat, amelyek segítségével a felhasználók szembeszállhatnak az antiszociális viselkedéssel, mint például a posztok fel és leszavazása, a sértő posztok jelentésének lehetősége és más felhasználók blokkolása vagy ha a közösség moderátorai törlik a sértő posztot.”