Ismét kidobták a Hír TV-t és a Magyar Nemzetet Magyar Péter rendezvényéről
Országjárásának következő állomásán szerették volna kérdezni a Tisza-vezért.
Ha az elmúlt hét évben bármilyen mértékben is meghátrált valamilyen ügyben a regnáló kormány, akkor a fiatalok keze valahogy benne volt a dologban.
„Ha az elmúlt évekre tekintünk, a mérleg vegyesnek tűnik. Csütörtöki címlapsztorink szerint felmérések bizonyítják, hogy a magyar fiatalok egyre nagyobb számban tervezik a kivándorlást, politikai aktivitásuk pedig alacsony, ami jelentős részben tulajdonítható annak, hogy a politikai közbeszéd lezüllésével párhuzamosan az iskolákban sem segíti elő semmi a demokratikus szocializációt. A Magyar ifjúság 2012 felmérés egyik legijesztőbb eredménye például az volt, hogy a megkérdezett nyolcezer, 15 és 29 év közötti fiatal hetven százaléka (!) gondolta úgy, hogy a mostani állapothoz képest mindent egybevetve jobb volt a Kádár-korszak. Olyan emberek, akik a Kádár-korszakban legfeljebb az óvodát járták ki. De az is igaz, hogy ha az elmúlt hét évben bármilyen mértékben is meghátrált valamilyen ügyben a regnáló kormány, akkor a fiatalok keze valahogy benne volt a dologban. A Hallgatói Hálózat tüntetései, az egyetemi diákság ellenállása nyomán változott a felsőoktatási koncepció. A mind ez idáig az elmúlt hét év legnagyobb kormányellenes tüntetésének számító netadó elleni vonulásokon döntően fiatalok vettek részt. Tavaly a közoktatásról szóló viták alatt rengeteg diák vette fel a kockás inget. Idén év elején pedig egy csupa fiatalból álló új párt, a Momentum gyűjtött össze elég aláírást ahhoz, hogy a kormány fülét-farkát behúzva inkább visszavonja az olimpiai pályázatot, mint hogy akár egy városi népszavazáson szembesüljön a választók akaratával. Aztán jött a CEU-ügy, ahol szintén a fiatalok vitték a prímet.
A kutatásokból persze az is kiviláglik, hogy a fiatalok látják a rendszer kulcsproblémáit, amelyek nem csupán a jelenlegi kormánypártokhoz kötődnek. Sarkos, jobb kifejtésre váró ítéletek ezek: a politikusok korruptak, hazudnak, senki sem képviseli a választók érdekeit. Mindenki érzékeli, hogy a rendszerváltáskor felhúzott és 2010-ben átalakított politikai rendszer kiüresedett, a demokratikus intézményeknek pedig lassan nagyjából annyi értelmük van az önkormányzatiságtól a parlamenten át az Alkotmánybíróságig, amennyi a Kádár-rendszerben volt. (Ennyiben örülhet az a hetven százalék, aki visszasírja.)”