Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Amerikának nem kell többé választani Izrael, az értékeinket osztó szövetséges támogatása és Szaúd-Arábia vagy Egyiptom támogatása között. Ezek az országok ma hálásak, ha Amerika Iránnal szemben Izraelt támogatja.
„Az Izraellel való szövetkezés ma már nem veszélyezteti az arabok elvesztését a szovjet tábor javára, és nem váltja ki az OPEC haragját. Az a helyzet, hogy Izrael amerikai támogatása egyáltalán nem idegeníti el az arab kormányokat. A sors különös fintora, hogy az arab országok egyre inkább úgy tekintenek Izraelre, mint alapvető partnerre az Iránnal szembeni fellépésben. Ezeknek a nemzeteknek nem adatik meg az a luxus, hogy az izraeli-palesztin konfliktus miatt aggódjanak. Irán felemelkedése, az iráni nukleáris program és szövetségesei sokkal nyomasztóbb ügyek.
Mindez azt jelenti, hogy Izrael amerikai támogatása sosem került kevesebbe – és sosem volt több értelme – mint ma. (...)
Az amerikaiak ugyanígy számolhatnak. A hidegháború folyamán az amerikai elnökök elszántan próbálták meggyőzni az arabokat. Úgy gondolták, hogy Izrael túlságos támogatása megharagíthatja az arab nacionalistákat és egész nemzeteket lökhet a szovjet tábor karjaiba. A szuezi válság idején Eisenhower még a legközelebbi szövetségeseivel, Nagy-Britanniával és Franciaországgal – valamint Izraellel – is szembefordult, hogy (sikertelenül) meggyőzze az egyiptomi elnököt, Gamal Abdel Nasszert. És az amerikai elnökök aggodalmai igazolódtak: az OPEC súlyos károkat okozott az amerikai gazdaságnak az olajembargóval 1973-ban, így késztetve arra Amerikát, hogy újabb támogatást adjon az izraeli hadseregnek, miután három arab ország támadta meg a zsidó államot, hogy megsemmisítse azt. Amerika számára Izrael támogatása gyakran valódi áldozattal járt.
De már nincs többé Szovjetunió, és az OPEC hatalma is jelentősen csökkent, többek között az amerikai energiatermelésnek köszönhetően. Ha kiállunk Izrael mellett, az többé nem veszélyezteti az arabokkal való kapcsolatunkat. Amerikának nem kell többé választani Izrael, az értékeinket osztó szövetséges támogatása és Szaúd-Arábia vagy Egyiptom támogatása között. Ezek az országok ma hálásak, ha Amerika Iránnal szemben Izraelt támogatja, mert ez azt jelenti, hogy őket is támogatjuk. Sőt, amikor Amerika cserben hagyja Izraelt, akkor az arab országok aggódni kezdenek, hiszen akkor könnyedén őket is cserben hagyhatjuk.
Az amerikai-izraeli kapcsolatoknak nagy haszna lehet, hogy Izrael támogatja Amerikát az iszlám terrorizmus elleni harcban, kontroll alatt tartja a regionális nukleáris növekedést, valamint olyan technológiát állít elő, ami mind a katonai, mind a polgári életben fontos szerepet tölthet be Amerikában és világszerte egyaránt. Sőt, mi több: Izrael fontos előmozdítója az amerikai érdekeknek és befolyásnak egy veszélyes régióban.”