Bevetették a nehéztüzérséget Orbán ellen: Lendvai és Csillag akcióba lendült
Kikészültek a balos megmondóemberek.
Fel kell tenni a kérdést, hogy a bűnös megkapta-e a megérdemelt büntetését, és mekkora is volt a bűne, a károkozása? Az a válasz, hogy nem kapta meg a büntetését.
„Fel kell tenni a kérdést, hogy a bűnös megkapta-e a megérdemelt büntetését, és mekkora is volt a bűne, a károkozása? Az a válasz, hogy nem kapta meg a büntetését. Egyrészt a fent leírt, vélelmezhetően köztörvényes bűncselekmények miatt nem folyt ellene és társai ellen eljárás. Másrészt Gyurcsány Ferenc nem (csak) az orbitális csalás és hazudozás, hanem végül a gazdasági világválság miatt bukott meg. Egyszerűen pechje volt. A válság egy eleve nagyon legyengült országot talált el, amellyel szemben megszűnt a nemzetközi bizalom. Ennek köszönhetően az országunk volt az első Európában, amely pénzügyileg összeomlott. Az ország gazdasági teljesítménye 2009-ben igen súlyosan, a GDP közel tíz százalékával esett vissza.
Térjünk át arra kérdésre, hogy mekkora kárt okoztak a Medgyessy–Gyurcsány-kormányok a magyar társadalomnak. Feltehető, hogy jó kormányzás esetén a magyar gazdaság éves növekedései közel hasonlók lettek volna mint a cseh, szlovák, és lengyel gazdaságoké. Mivel nekünk magasabb volt az államadósságunk, mint a három országnak, ezért azt feltételeztem, hogy jó kormányzás esetén is a fenti országok éves növekedési ütemeinek az átlagánál minden évben egy százalékkal lassabban bővültünk volna 2002 és 2009 között. 2009 és 2016 között pedig a tényleges növekedési ütemeket vettem alapul.
Az így konstruált növekedési pályával kiszámítottam, hogy jó kormányzás esetén milyen lett volna évenként a magyar gazdaság teljesítménye. Ebből kivontam a tényleges gazdasági pályát. A különbség azt mutatja, hogy mekkora kárunk származott napjainkig abból, hogy 2002 és 2006 eleje között csapnivalóan rossz gazdasági kormányzás volt. Az alkalmazott metodika kiszűri annak hatását, hogy 2009 után is alacsonyabbak voltak az éves növekedési ütemeink, mint a referenciaországok hasonló, átlagos mutatói, azaz a Fidesz kormányzásának gazdasági hatását.”
Az eredmény megdöbbentő: a magyar nép 2002 utáni vesztesége napjainkig 1,2 évi GDP-nek felel meg. A magyar gazdaság 42 000 milliárd forint veszteséget szenvedett el 14 év alatt a 2002–2006 eleje közötti rossz gazdaságpolitika miatt. Minden átlagos magyar állampolgár, mai napig 1,2 évi jövedelmével tudott volna többet fogyasztani a 2002–2016-os időszakban.”