A putyinozás nagyhatalmi elvárás

2017. május 01. 11:33

Amerika és Nyugat-Európa vezetői a magyar kormánytól határozott oroszellenességet várnak, sőt követelnek, és már a semlegességet is a sorból való kiállásnak tekintik.

2017. május 01. 11:33
Bencsik Gábor
Magyar Idők

„Oroszország magára talált, és mi sem természetesebb, hogy visszatért a nagypolitika színpadára is. Újra világpolitikai céljai lettek, és az érdekeit érvényesíteni igyekszik. Obama amerikai elnök egyszer azt mondta, hogy Putyin a hatalomban töltött évek során megváltozott. Tévedett, nem Putyin változott meg, hanem az erejét visszanyert Oroszország nemzetközi súlya, amelynek megnövekedésével Putyin külpolitikája is új irányt vett. Oroszországnak vannak, mindig is voltak érdekei, és az utóbbi tíz évben újra hozzálátott, hogy érvényesítse azokat.

Ez az, ami nem tetszik Amerikának, ezzel az érdekérvényesítési törekvéssel szemben toboroz szövetségeseket. Amerika elvárja, hogy az európai unió országai, köztük Magyarország elkötelezett szövetségese legyen Oroszországgal szemben, és a rendelkezésére álló politikai, gazdasági és médiaeszközökkel a lehető legnagyobb nyomást igyekszik gyakorolni minden olyan kormányra, amely e kérdésben ingadozni látszik.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Hangosan kinevették Von der Leyen őrült ötletét: így akarja megmenteni Európát az energiaválságtól

Hangosan kinevették Von der Leyen őrült ötletét: így akarja megmenteni Európát az energiaválságtól
Tovább a cikkhezchevron

E nyomásgyakorlás lenyomata mindaz, amit mostanában itthon a médiában, az utcai tüntetéseken és a politikai megnyilvánulásokban tapasztalunk, és amit röviden putyinozásnak lehet nevezni. Amerika és Nyugat-Európa vezetői a magyar kormánytól határozott oroszellenességet várnak, sőt követelnek, és már a semlegességet is a sorból való kiállásnak tekintik.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

„Épeszű ember nem akarhatja ezt!” – belebukhat a Tisza Párt a nyilvánosságra hozott dokumentumokba

„Épeszű ember nem akarhatja ezt!” – belebukhat a Tisza Párt a nyilvánosságra hozott dokumentumokba
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 149 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Onurisz
2017. május 02. 11:56
Így igaz, ahogy Bencsik Gábor levezette, azzal az apró, magyarázatra szoruló eltéréssel, hogy Putyin már régen létrehozta az új autokratikus rendszert Oroszországban és még nyoma sem volt az USA-ban és Európában az oroszellenességnek, a háborús hangulatkeltésnek. Az új amerikai oroszellenes világpolitikai játszma a gazdasági válság után kezdődött, amikor az amerikai világvállalatoknak a növekedés visszaállításához új piacokra lett szükségük és felfedezték maguknak az egykori orosz birodalomhoz tartozó népes társadalmakat, illetve arról kezdtek álmodozni, milyen jó lenne meghódítani a gazdaságilag megerősödött, hatalmas erőforrásokat birtokló Oroszországot. Közép-Ázsiát már korábban is kóstolgatták, ám a fordulat akkor következett be, amikor beleharaptak az életképtelen Ukrajnába, majd le is szakították az orosz érdekszféráról. Az oroszok azonnal elvették, ami számukra legfontosabb volt Ukrajnából, a krími katonai támaszpontot. Az Ukrajnában élő oroszok egy része is fellázadt és Putyin belpolitikai okokból nem tehette meg azt, hogy magukra hagyja őket. Az új "keletindiaitársaságok" számára pedig előállt az ürügy. Jól ismert gyarmatosító modell. Megragadták, mint a buldog és várják, hogy az orosz hatalom meggyengüljön és beengedje a "társaság" kereskedőit. Közben az egész világot telehazudják arról, hogy a kinézett préda "fenyeget" bennünket. Sok értelmes ember is bedől ennek, hiszen ijesztő a múlt és egy önkényre hajlamos hatalomról könnyen elhitethető a fenyegetés. Fenyegetővé is válhat a helyzet, ha sokáig és erősen provokálják és sikerül belső társadalmi feszültségeket is szítani. Na, akkor aztán megnézhetjük magunkat.
Válasz erre
1
0
BőröndÖdön
2017. május 01. 22:13
Tényleg,mi a gond,ezzel a véreskezű kágébés g@civel?!
Válasz erre
0
1
Senye Péter
2017. május 01. 19:31
"Oroszország magára talált..." - a SZU szétesése után Oroszország GDP-je Hollandia szintjére süllyedt, ahhoz képest tényleg megerősödött, de még nem annyira, hogy ne lehessen könnyű győzelemmel kecsegtetve néhány országot ellene hangolni. Akárcsak gazdasági háborúra viselésére is, de kimenetele annak is kétséges.
Válasz erre
0
0
Conduct
2017. május 01. 16:25
Anyáknapja közeledtèvel ez a testvèrpàr nagy teher lehet a csslàdban...
Válasz erre
0
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!