Az idősek halálára alapozott a Momentum és a Tisza Párt (VIDEÓ)
Minden jel szerint több baloldali párt is az idős kormánypárti szavazók fogyatkozására építi a stratégiáját.
Orbán a választók alig egyharmadának támogatásával kétharmados többséget szerzett, és azóta úgy tevékenykedik, mintha egyeduralkodó lenne. A fiatal magyar demokráciából autokrácia lett.
„Orbán Viktor régóta botrányosnak tartja a CEU-t, ám létében eddig nem tudta veszélyeztetni az intézményt. Egészen mostanáig. A milliárdost első számú közellenségnek láttató, jól előkészített Soros-ellenes sajtókampány ágyazott meg annak a parlament elé terjesztett magánegyetemekről szóló törvényjavaslatnak, amelyek előírásai a szöveg pontos tanulmányozása után csupán egy intézményt céloznak: a Soros által alapított CEU-t.
(...)
A 2010-es választások óta drámai változások zajlottak le az országban. Orbán a választók alig egyharmadának támogatásával kétharmados többséget szerzett, és azóta úgy tevékenykedik, mintha egyeduralkodó lenne. A fiatal magyar demokráciából autokrácia lett. A kormány törvényjavaslatait futószalagon fogadják el. Az államfő már nem áll a pártok fölött, egyedül a kormány akaratát jeleníti meg. Ugyanilyen engedelmes a legfőbb ügyész is. Az Alkotmánybíróság kompetenciáit is úgy megvagdosták, hogy már nem képes ellenőrizni a kormányt.
Az állami fenntartású intézmények dolgozói attól tartanak, hogy hiányzó állam- vagy párthűség esetén elvesztik állásukat. A demokrácia legfőbb tulajdonságából, a hatalmi ágak szétválasztásáról Magyarországon már szó nem lehet. Orbán nyíltan be is vallotta: mindent megtesz annak érdekében, hogy pártja, a Fidesz legalább húsz éven át hatalmon maradjon.
A CEU jövőjüket féltő oktatói és hallgatói a német kormány segítségében bíznak. Hogy Angela Merkel hasson oda. Micsoda illúzió! A menekültválság óta Orbán folyamatosan ellentmond a német kancellárnak. Csak az EU beavatkozása lenne hatásos. Brüsszel azonban nem talál módot arra, hogy kicselezze a magyar kormányfő jogi trükkjeit. Az EU már akkor is tétlen volt, amikor Orbán a magyar EU-elnökség kezdetén 2011-ben bevezette a sajtó cenzúráját. Az unió a költségvetési deficitet bünteti csak, a demokráciáét eltűri.
A brüsszeli bürokraták a brexit miatt az álnok Albion elleni büntetőintézkedéseken törik a fejüket, ahogy a török elnökön is nagy a felháborodás. A demokrácia egyre nagyobb leépítésén való felháborodás mérete már igencsak korlátos. Csak félénken könyörögnek az autokrata Orbánnak azokért az értékekért, amelyek állítólag összetartják Európát. Ezzel fel kell hagyni. Azok az értékek, amikért csak könyörögnek, de nem küzdenek, semmit nem érnek.”