Kaptunk pénzt Amerikából, nem keveset, sorry – így áll a külföldi támogatásokkal a szír repülős fake news sztorit benéző Magyar Hang
Utánanéztünk, hogy áll a TISZA Párt elnökével szoros kapcsolatot ápoló portál a külföldi „pályázatokkal”.
Az elmúlt hét, mindjárt nyolc évben sorozatban születtek a lex CEU-hoz hasonló törvények.
„Az elmúlt hét, mindjárt nyolc évben sorozatban születtek a lex CEU-hoz hasonló törvények, ahol a kormány csak legitimációs célból használja az országgyűlést, és a legcsekélyebb mértékben sem érdekli, mit is gondol a liberális értelmiség. És mert ebben a hét-nyolc évben lényegében gond nélkül működött ez a rendszer, nem is lát rá okot, hogy változtasson rajta. Magyar Bálint a Magyar polip című kötetben már fél évtizeddel ezelőtt rámutatott a a maffiaállam jellegére, de a leíráson túl nem hozott semmit. Magyar pár évvel ezelőtt így fogalmazott a Népszavának adott interjújában: »a maffiahasonlat azért megfelelő, mert egyszerre van jelen ebben a rendszerben a patrónus-kliens viszony, ami egy patriarchális család mintáit hordozza, ugyanakkor ennek illegitim kiterjesztése a nemzet egészére. Ez a rendszer még a saját ideológiája alapján is illegitim, ezért szorul rá a látszatdemokrácia intézményeinek fenntartására, illetve a demokratikus intézmények torzítására.« Ugyanebben az interjúban Magyar kitér erre a törvényalkotói szisztémára is. A következőket mondja: »Kérdés, hogy egy „alkotmányos puccs” után, ha törvénybe iktatnak valamit, az törvényessé válik-e. Ha mondjuk hoznának egy olyan törvényt, akár kétharmaddal, hogy ezentúl minden adóforintból 10 fillért a Keresztapa bankszámlájára kell utalni, attól ez még nem lenne legitim. Pedig többé-kevésbé ezt teszik: a parlament általánosan érvényes szabályok helyett testre, vállalkozásra és intézményekre szabott, a politikai család magánérdekeit szolgáló törvényeket hoz.«
Igen, most is ez történik. A különbség legfeljebb annyi, hogy a kormány - fél évtizednyi tapasztalattal a háta mögött - már bátran fellép nemzetközi szereplőkkel szemben is, mivel azt mutatta a tapasztalat, hogy sem az Európai Unió, sem pedig az Egyesült Államok nem lép tovább egy-egy verbális üzenetnél. Éppen ezért támadhatja nyugodtan Orbán Brüsszelt; az Unió nincs arra felhatalmazva, hogy megsértődjön, és ott még az sem dívik, hogy testre szabott törvényeket terjesszenek elő, mondjuk Magyarországot - Orbánt - megregulázandó. Éppen ezért ez a mostani CEU-futam is a magyar miniszterelnök győzelmét fogja hozni. Mert bár, meggyőződésem, hogy nem húz ujjat Washingtonnal, de törvény, az lesz. A többit megpróbálja elintézni fű alatt. Vagyis: marad a CEU, marad Soros. És marad Soros szidalmazása is.”