Törvények felett

2017. április 02. 09:47

Az elmúlt hét, mindjárt nyolc évben sorozatban születtek a lex CEU-hoz hasonló törvények.

2017. április 02. 09:47
Németh Péter
Németh Péter
Németh Pét

„Az elmúlt hét, mindjárt nyolc évben sorozatban születtek a lex CEU-hoz hasonló törvények, ahol a kormány csak legitimációs célból használja az országgyűlést, és a legcsekélyebb mértékben sem érdekli, mit is gondol a liberális értelmiség. És mert ebben a hét-nyolc évben lényegében gond nélkül működött ez a rendszer, nem is lát rá okot, hogy változtasson rajta. Magyar Bálint a Magyar polip című kötetben már fél évtizeddel ezelőtt rámutatott a a maffiaállam jellegére, de a leíráson túl nem hozott semmit. Magyar pár évvel ezelőtt így fogalmazott a Népszavának adott interjújában: »a maffiahasonlat azért megfelelő, mert egyszerre van jelen ebben a rendszerben a patrónus-kliens viszony, ami egy patriarchális család mintáit hordozza, ugyanakkor ennek illegitim kiterjesztése a nemzet egészére. Ez a rendszer még a saját ideológiája alapján is illegitim, ezért szorul rá a látszatdemokrácia intézményeinek fenntartására, illetve a demokratikus intézmények torzítására.« Ugyanebben az interjúban Magyar kitér erre a törvényalkotói szisztémára is. A következőket mondja: »Kérdés, hogy egy „alkotmányos puccs” után, ha törvénybe iktatnak valamit, az törvényessé válik-e. Ha mondjuk hoznának egy olyan törvényt, akár kétharmaddal, hogy ezentúl minden adóforintból 10 fillért a Keresztapa bankszámlájára kell utalni, attól ez még nem lenne legitim. Pedig többé-kevésbé ezt teszik: a parlament általánosan érvényes szabályok helyett testre, vállalkozásra és intézményekre szabott, a politikai család magánérdekeit szolgáló törvényeket hoz.«

Igen, most is ez történik. A különbség legfeljebb annyi, hogy a kormány - fél évtizednyi tapasztalattal a háta mögött - már bátran fellép nemzetközi szereplőkkel szemben is, mivel azt mutatta a tapasztalat, hogy sem az Európai Unió, sem pedig az Egyesült Államok nem lép tovább egy-egy verbális üzenetnél. Éppen ezért támadhatja nyugodtan Orbán Brüsszelt; az Unió nincs arra felhatalmazva, hogy megsértődjön, és ott még az sem dívik, hogy testre szabott törvényeket terjesszenek elő, mondjuk Magyarországot - Orbánt - megregulázandó. Éppen ezért ez a mostani CEU-futam is a magyar miniszterelnök győzelmét fogja hozni. Mert bár, meggyőződésem, hogy nem húz ujjat Washingtonnal, de törvény, az lesz. A többit megpróbálja elintézni fű alatt. Vagyis: marad a CEU, marad Soros. És marad Soros szidalmazása is.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Burmin
2017. április 02. 17:49
Péter bácsi nem megy még nyugdíjba ? Avar bácsi már rég ott van, Mészáros bácsival együtt...
Peter8811
2017. április 02. 14:25
"....a legcsekélyebb mértékben sem érdekli, mit is gondol a liberális értelmiség." Azóta amióta megfeleztétek a nyugdíjat és 2009-re 1800 Ft-ra emeltétek a víz/csatornadíj köbméterét, az MSZP-s faszomat sem érdekli hogy ti mi a faszomat gondoltok liberálbolsevikok.
cutcopy
2017. április 02. 13:22
Szerencsétlen bolsevik, épp a ti magyar esélyeket ellehetetlenítő "törvények fetetti" törvényeitek fékezése zajlik..
catalina9
2017. április 02. 12:00
Figyelem látványlibsi elvtársak!! Az érvényes törvény!!!! 76. § (1)333 Magyarország területén külföldi felsőoktatási intézmény akkor folytathat oklevelet adó képzési tevékenységet, ha a származási országában államilag elismert FELSŐOKTATÁSI INTÉZMÉNYNEK minősül és az általa Magyarország területén folytatni kívánt képzés és az arra tekintettel kiállított oklevél államilag elismert felsőoktatási fokozatot adó képzésnek (oklevélnek) felel meg és a működését az oktatási hivatal engedélyezte. ...." Itt a látványlibsik, úgy hamisítanak, hogy az elismerésre helyezik a hangsúlyt, holott a lényeg a származási országban, mondjuk Amerikában létező felsőoktatási intézmény, amit mellesleg az ottani állam elismer, de az elismerés nem helyettesíti az intézmény létét. De mint Ignatyev elvtárs és a többi látványlibsi makogásából kiderül, itt valami hibádzik mégpedig az ÉRVÉNYES törvény szerint is: nézzük Ignatyev elvtársat: "A CEU egy közös amerikai-magyar egyetem, ahol 117 országból tanulnak diákok. Ez egy teljesen független AKADÉMIAI intézmény, amelyet minden amerikai és magyar hatóság akkreditált és elfogadott." nos hát igen ravasz Ignatyev elvtárs, de most ide nem "akadémiai " kellene, hanem a származási országban működő "felsőoktatási" intézmény. tovább a lenini úton: "Nincs más otthonunk, csak Budapest. " mi a szösz, hát mi van az amerikai oktatási intézménnyel? netántán nincs ilyen? no jöjjön akkor a "magyar" elvtárs: "Enyedi Zsolt, az egyetem magyar ügyekért felelős rektorhelyettese azt mondta, hogy... Másrészt megköveteli, hogy a külföldi egyetemnek oktatási tevékenysége legyen az anyaországában. A CEU Enyedi szerint NEM!!! így lett kialakítva, és rengeteg ilyen egyetem létezik. Ez egy bevett forma. /Enyedi elvtársunk elfelejti, hogy itt nem bevett formáknak kell megfelelni, hanem a törvényeknek, hiszen jogállam van akkor is, amikor az Soros elvtárs érdekeivel éppen nincs harmóniában. Most érdekes módon a látványlibsik sem ordítanak a jogállamért/ Enyedi elvtárs már nem hasbarázhat úgy mint Ignatyev elvtárs, ő elismeri, hogy „Másrészt megköveteli, hogy a külföldi egyetemnek oktatási tevékenysége legyen az anyaországában..” Oktatási tevékenység, no ez az, ami NINCS. tovább: "Miért lenne attól jobb a magyar felsőoktatás, ha nekünk New Yorkban is van campusunk. " Itt egyébként Enyedi elvtárs már egészen gyermeteg trükkökkel próbálkozik, keveri a feltételes módot a kijelentő móddal. Nem a pcgagyi nyelvtan szerint ez így lenne/van helyes: "Miért lenne attól jobb a magyar felsőoktatás, ha nekünk New Yorkban is LENNE campusunk. " na de ez esetben ki kellene mondani, hogy NINCS, ezt pedig lehetetlen, hiszen ez olyan igazság, amitől erősen ódzkodnak a látványlibsik. Gudfrend elvtárs is zavarba jött a konkrétumoktól, pedig nagyjából ugyanazok a "befolyásos magyarok" támogatták, mint akik most Soros elvtárs keltetőgépét, a CEU-t
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!