Schmidt Mária a Nyugatról: A hitetlenség a nihilizmusba vezet
Bemutatták a Terror Háza főigazgatójának legújabb esszékötetét.
Kellemesen meglepett ez a könyv, az alkotott világ, a karakterek, a nyelvi stílus (és humor!) levett a lábamról, kíváncsi vagyok a folytatásra is!
„Az ő történetét szerettem olvasni, mert igaz, hogy teljesen idegen világban játszódik a sztori, de szimpatikus volt Cselezüst karaktere, plusz vele együtt egyre többet megismertem ebből a fantáziavilágból.
Hármastájban nem túl gyakori dolog, de előfordul, hogy más világból érkező lelkek születnek újjá, vagy a bármilyen formában megjelenő "Hollóktól" kell tartani, az emberek pedig nagyon vigyáznak az igazi nevükre, és többféle gúnynevet-becenevet használnak inkább helyette.
A különféle mesék-mondák keverednek ebben a könyvben és alkotnak egy új, izgalmas elegyet.
A könyv második felében Lánglélekről olvashatunk, akinek a lelke szintén egy másik világból származik, és egész életében tisztában van a kiválasztottságával. Ahogyan Cselezüst is, ám rá kell jönniük, hogy lehet, hogy más feladatuk van ebben az életben mint amire számítottak.
Lánglélek részét nem élveztem annyira, szárazabb volt, de ebben a részben több mindent megtudtunk Hármastájról, összeesküvésekről, harcokról, a Hollókról. A két szál persze összekapcsolódik a könyv végén, egy érdekes folytatást vetít elő.”