„Kedves Barátaim!
Mint oktató és kutató nem szokásom Facebookra leveleket és felhívásokat írni, de most nem maradhatok csendben! Másfél éve az USA-ból hazajöttem családommal együtt. A Princetonon szerzett doktori és további 5 év Boston Universty-n szerzett oktatói-kutatói tapasztalattal a hátam mögött szerettem volna itthon kamatoztatni tudásomat. Szerettem volna azt a hihetetlen élményt átadni a magyar és más kelet-európai diákoknak amit CEU-s diákként régen én is átéltem: minőségi tudást kapni olyan emberektől, akik a legjobb helyeken szerezték azt.
Alapvetően konzervatív, keresztény beállítottságú emberként nyugodtan azt oktathattam és kutathattam a CEU-n amit fontosnak és igaznak gondolok. Ehhez megkaptam minden anyagi és erkölcsi támogatást, olyat amit magyar állami egyetemeken csak álmodni lehet. Soha senki, sem Soros, sem a rektor, sem a tanszékvezető nem mondta meg nekem, hogy mit taníthatok és mit kutathatok. Amerikában sok egyetemet alapítottak gazdag családok adományaiból és a legtöbb esetben nem kértek az alapítók semmit cserébe, a CEU-n is ez a helyzet. Ez egy dícséretes amerikai hagyomány ami lehet, hogy magyar ésszel felfoghatatlan.
Az origo.hu által leírtak hatalmas csúsztatások. A CEU-t összemosni a kamuegyetemek diplomagyáraival nevetséges! Tanáraink a Harvardon, MIT-n, Princetonon, stb szerezték doktorátusukat és a legjobb diákjaink ugyenezekre az egyetemkre mennek doktorizni. A közgazdaságtan tanszék a nemzetközi publikációk és EU-s kutatási pályázatok sikeressége alapján mérve Európa legjobb tanszékei közé tartozik. Ilyen lenne egy kamuegyetem? Aki ismeri a CEU-t ,az tudja a választ. Ne hagyjátok megvezetni magatokat különböző sajtó által terjesztett rágalomakkal!
Az, hogy a kamuegyetemek megszünteésének álcája alatta a CEU-t Magyarországon ellehetetlenítik végtelen inkompetenciáról és/vagy végtelen rosszindulatról árulkodik. Egy ilyen döntés alapvetően aláásná az egyetemi, oktatói és kutatói függetlenséget, olyan mértékben amit legutoljára 1989 előtt láttunk.