Karinthy Frigyes négy nappal a halála előtt adott, soha meg nem jelent interjúja bukkant fel 86 év elteltével
A 22 éves, kezdő újságíró cikke az író halála miatt nem került nyomtatásba.
Volt, hogy közmunkásként az utolsó húszforintosért túrta fel a lakást, ma az egyik legnépszerűbb magyar énekes. Oláh Gergő népmesébe illő történetének hátterében vállaltan Jézus Krisztust látja, és igyekszik átadni hitét és tapasztalatait minél több emberhez.
A Heteknek adott interjújából kiderül: a 29 éves Oláh Gergő 8 éve él házasságban, 3 gyermek édesapja.
Gergő szülei gyári munkások voltak, amiből az ezredfordulóig meg lehetett élni Nógrádban. Akkortól azonban nem volt munka a környéken, és a család Gergő tinédzserkorára elszegényedett. „Ennek ellenére a szüleim mindent megadtak nekünk, gyerekeknek, például beírattak zeneiskolába, amikor pedig zongorára volt szükség, azt is előteremtették” – emlékezett vissza ezekre az évekre az énekes a Heteknek adott interjújában.
Oláh Gergő felmenői között rengeteg zenész van - a Száztagú Cigányzenekarban is játszik rokona, de a tágabb család tagja Gáspár Laci, Radics Gigi pedig az unokatestvére.
Az interjúból az is kiderül, hogy mikor találkozott először Gergő a származása miatti elutasítással, milyen kudarcok érték emiatt, hogyan ismerkedett meg a feleségével, Nikivel, és hogyan talált vissza az ő révén Istenhez.
Életének ebben a szakaszában Gergő nem kapott munkát Salgótarjánban, ezért feleségével alkalmi munkákból éltek. Gergő maltert kevert, sittet talicskázott, vagy vasat gyűjtött, végül 2009-től közmunkásként volt kénytelen elhelyezkedni. „Utcát söpörtünk, árkot tisztítottunk, iszapot gereblyéztünk, vagy járdalapokat fektettünk le” – emlékezett erre az időszakra Gergő. Sokféle feladat adódott a közmunkán. Életüknek ez az időszaka a 2008-as gazdasági válság kitörésétől egészen 2012-ig, azaz addig tartott, amíg Gergő meg nem nyerte az X-faktort.
Az interjúból az is kiderül, hogy Gergőt a megkérdezése nélkül nevezték be az X-Faktorba, és elsőre nem tetszett neki az ötlet, de végül feleségével úgy döntöttek, hogy nincs vesztenivalójuk. „A tehetségkutató olyan, mint amikor valaki beszáll egy liftbe, és egy perc alatt a századik emeleten van. Nagyon ismertté lehet válni rövid idő alatt, miközben régebben hosszú éveket kellett dolgozni a sikerért. De úgy érzem, én ugyanaz az Oláh Gergő vagyok, mint öt éve, csak most ismerik a nevemet.”
Gergő máig rendszeresen jár a salgótarjáni roma gyülekezetbe, ahova gyerekkorában szüleivel jártak, és bekapcsolódott a Hit Gyülekezete börtönmissziójába is, amelynek keretében az ország több börtönében beszél a hitről és zenél barátaival a raboknak.
Az Oláh Gergővel készült teljes interjú a Hetek Országos Közéleti Hetilap legfrissebb számában olvasható.