A NOlimpia nem játék!

2017. február 17. 07:37

És milyen lenne Budapest és az ország ma, ha nolimpikonjaink már 1896-ban ügyködtek volna és sikerül megtorpedózniuk az Ezredéves Kiállítást és az egész Millenniumi ünnepségsorozatot, annak minden hozadékával?

2017. február 17. 07:37
Máthé Zsuzsa
Máthé Zsuzsa
Kötelék

„Itt csak halkan kérdezem, hogy utánajártak-e vajon a szervezők annak, hogy a »világ legnagyobb faluja«, Helsinki és kedves finn rokonaink hol tartanának most, ha 1952-ben hasonlóan gondolkodtak volna? És milyen lenne Budapest és az ország ma, ha nolimpikonjaink már 1896-ban ügyködtek volna és sikerül megtorpedózniuk az Ezredéves Kiállítást és az egész Millenniumi ünnepségsorozatot, annak minden hozadékával?

Ha nincsenek nagy célok, nincsenek nagy fejlesztések sem, mert nincs kényszer, határidő és lelkesültség, ha pedig nincsenek ilyenek, a fejlődés is stagnál. Nem túl bonyolult belátni, hogy az erőforrások akkor szabadulnak fel egy párkapcsolatban is, ha van közös cél, mondjuk, érkezik a baba; egy családban is, ha például építeni kezdik az új otthont vagy egy kisebb közösségben is, ha készülnek egy nagy ünnepre. És a nemzet szintjén ugyanígy érvényes ez.

De háziasszonyok is jól ismerik a jelenséget, mikor egy nagyobb vendégségre összekapják a házat: beszerzik azt, amit már rég kellett volna, de a hétköznapok elsodorták a to do lista elejéről, kitakarítják, amit már rég ki kellett volna, de mindig volt más, fontosabbnak tűnő teendő. Egy ilyen alkalom rendbe képes tenni egy otthont, egy családot, és feledhetetlen élménnyel gazdagítja a vendégség minden résztvevőjét. (Egy nagyobb parti során pedig akár olyan kapcsolatok is szövődhetnek, amelyek üzleti partnerséget eredményezhetnek a jövőben.)

Ugyanezt remélném a 2024-es Olimpiai Játékoktól is, hazánk tekintetében.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 338 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Egri Marika
2017. február 18. 10:31
Gondolom, hogy ha emiatt nem lesz olimpia Budapesten, akkor a pincérek, szobaasszonyok,vendéglősök, szállásadók építőipari munkások megköszönik az lelkes olimpiaellenes fiataloknak, hogy lényeges bevételtől estek el.Azok az emberek is akik az olimpiai falu helyére beköltöznek. Mindig Rióval példálóznak.Budapesten nincs bódéváros mint Rióba, sokkal kevesebb a hajléktalan. Úgy tudom a NOB is adnak pénzt Eüról nem is beszélve. Az építkezések miatt száguldana a gazdaság. De a fent felsoroltak mind nem fontos, csak, hogy Orbánnak rosszat tegyünk. Szánalmas szűklátókörűség. Merjünk kicsik lenni hajrá Budapest.
nimród
2017. február 17. 19:08
Az olimpia megrendezése nagy, bár anyagilag nem, vagy nehezen kimutatható haszonnal járna. Akkorával, ami az esetleges ráfizetést is bőven ellensúlyozná. Magyarország felkerülne a világ térképére. Milliárdok ismernék meg szép országunkat és fővárosunkat, a föld egyik legszebb fekvésű városát. Idegenforgalmunk nagyságrenddel növekedne. (Az infrastruktúra miatt ne tessék aggódni, azt az olimpia megteremtené.) De ami az idegenforgalom növekedésénél sokkal nagyobb jelentőségű: a kádár érában elanyagiasított és elgyávított, hazafiatlanná nevelt magyar átlagember visszanyerné nemzeti büszkeségét. Ez óriási lelki és szellemi erőforrásokat szabadítana fel. (Amilyeneket például az 1952-es olimpia a finnekben felszabadított.) A nemzeti büszkeség és öntudat hatalmas erőforrás. Azonban e téren Európai népei közül –sajnos- az utolsók között vagyunk. „Köszönet” érte Kádár mellett a balliberális pártok, média és értelmiség „merjünk kicsik lenni” szólamainak. Az olimpia elleni kampány nemzetellenes munkájuk újabb megnyilvánulása.
Rockpapa
2017. február 17. 17:09
Magyarországnak ma nem volna világhíresen szép parlamentje,ha akkor már lett volna ilyen moslék ellenzék.De akkor még zömmel Magyarok lakták ezt az országot.
pot_ember
2017. február 17. 16:29
Ne hogy azt higgye valaki, hogyha nem lesz olimpia akkor azok a befektetések amiket ráfordítottak volna azokat népjóléti intézkedésekre fordítják. Azok a befektetések elmennek olimpiát rendező városokba. A fiatalok még nem tudják hogy ideológiából, minden következetes tagadásából nem lesz érték, annak ellenére hogy most úgy tünik hogy jó buli, esetleg támogatást is kapnak (tudjuk honnan). Ha nem csinálunk semmit, ha mindig azt keressük hogy mit miért ne csináljunk, ha nincsen célunk, soha nem fogunk értéket teremteni. (Az nem értelmes cél hogy valaki mondjon le, bukjon meg, vagy a rendszert bontsuk le).
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!