Ez nem „cserbenhagyásos evangelizáció” – interjú a Ferenc pápa nevét viselő kávézó alapítóival
„Isten sosem fárad bele a megbocsátásba” – ha csak annyit ér el a Café Francesco, hogy ez a falára írt üzenet bevésődik a szívekbe, már megérte.
Gyakran mondjuk, keresztény ország vagyunk. Ha ennek a mai Magyarországnak a címkéjét ragasztjuk a kereszténységre, akkor tönkretesszük azt.
„Jézus urbánus próféta volt, de mindig a népből indult ki, az egyéni ember volt a célja, sohasem szolgálta a hatalmat vagy a hatalmasokat, a szegényekkel, a kitaszítottakkal való szolidaritást hirdette és követte. Tragédiájának ez volt az egyik oka. A keresztény egyház minden bölcsessége azon a mondaton áll, amelyik Máté evangéliumának 22. fejezetében olvasható. Ez ott is egy idézet, Jézus a Tórából, Mózes 3. könyvének 19. fejezetéből veszi, ugyanis azt kérdezték tőle, melyik a legfontosabb parancsolat? És erre így felelt: »Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat.«
Miskolcon ráccsal veszik körül a kukákat, hogy éjszaka, akik ennivaló után kutatnak bennük, ne szórják szét a szemetet. A Budapest Intézet felmérése szerint a fővárosban 130 ezer gyereknek kell szembenéznie az állandó nélkülözéssel, országosan ez a szám valószínűleg 300 ezer fölött van. Még a nagy hideg beállta előtt több mint negyvenöten fagytak meg Budapesten, mert a hajléktalan szállásokon sokkal kevesebb a hely, mint ahány hajléktalan próbálja túlélni a telet a fővárosban...
Gyakran mondjuk, keresztény ország vagyunk. Ha ennek a mai Magyarországnak a címkéjét ragasztjuk a kereszténységre, akkor tönkretesszük azt. Akinek fontos a zsidó-keresztény kultúra, nem járhat tovább azon az úton, amelyiken mostanában elindultunk.”