Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Az igazságon túli világban élő ember nem azért téved, mert megtévesztik, hanem azért, mert már nem is akarja tudni az igazságot.
„A kormányzati intézkedések esetén, ahogy már megszoktuk, nemcsak a hivatalos kommünikék üzenetét kell alattvalói bizalommal tudomásul vennünk, hanem meg kell vizsgálnunk a döntés hátterét is. Nem csak a színét, a visszáját is, ami nem könnyű feladat. Már csak azért sem, mert a hatalomgyakorlók kommunikációs szereposztása nem egységes, a felszínen látható sokszínűség könnyen elterelheti még a »jól értesültek« figyelmét is, hiszen mindannyian immár a poszttruth világában élünk. A fogalom szó szerinti fordítása: az igazság után, ami azt jelenti, hogy az igazságon túljutottunk, az ismeretszerzés fáradtságát követő állapotban vagyunk, amikor a valóságot kutató ész és értelem - feladva évszázados nemes küzdelmeit - megpihen és félálomban ringatózik az érzelmek és előítéletek színpompás tüneményeit csodálva. Mivel az igazság sokszor kellemetlen élményekhez juttat, ezért a komfortérzet fenntartása érdekében már nem érdemes az igazság után kutakodni.
Miként egykor Nietzsche az értékek átértékelését s a »túl jón és rosszon« elvét hirdette, napjainkban már az igazságon is túl akarunk jutni. Mert a poszttruth nem egy filozófiai iskola tézise, hanem a posztmodern társadalom közvélekedésének elvehetetlen sajátja. Olyan állapot, amelyben az előítéletek közvéleménnyé sűrűsödnek.
A poszttruth nem azonos a manipulációval. Vannak ugyan egymáshoz hasonlítható elemei, de a döntő különbség a lényegben rejlik: az igazságon túli világban élő ember nem azért téved, mert megtévesztik, hanem azért, mert már nem is akarja tudni az igazságot.”