„Legutóbbi interjúnkban még nem árulta el, kivel tárgyal az Echo Televízió eladásáról. Most már viszont biztos, hogy Mészáros Lőrinc egyik cége vette meg a csatornát.
Igen, tegnap délelőtt aláírtuk az adásvételi szerződést.
Mióta tárgyaltak, milyen feltételekkel kötötték meg az adásvételt?
Több hónap alatt készítettük elő a szerződést. A befektető kiválasztásánál nem csak a tőkeerő volt fontos számomra, mert csak olyan jöhetett számításba, akiknek az értékrendje hasonló az enyémhez, illetve, hogy magyar legyen a vevő. A nagy nemzetközi médiacégek itthoni tevékenysége számomra nagyon negatív volt a rendszerváltás után, így velük mindennemű együttműködést kizártam. Az iparból, a saját területemről is volt rossz tapasztalatom a nyugati befektetőkkel. Amikor a Renault–Iveco-csoport megvette az Ikarust, kiderült, hogy rosszabbul üzemeltetik a céget, mint mi. Ezért inkább visszavásároltuk az Ikarust.
(…)
Tehát továbbra is jobboldali csatorna marad az Echo.
A »jobboldali szellemiségű« fogalomleírást használtam korábban én is az Echo Tv-vel kapcsolatban. Most már nem ezt mondanám, hanem azt, hogy a Fidesz–KDNP szellemiségének megfelelő, a kormányhoz legközelebb álló csatorna az Echo. Azért szűkítem le a jobboldaliság fogalmát a két kormánypártra, mert a Jobbikról az utóbbi időben nem nagyon lehet tudni, hogy melyik oldalon áll. A Jobbik kiszámíthatatlan mozgásával végképp felborult a korábbi, közös gyűjtőfogalom, amit jobboldaliságként használtam. Az mindenki számára nyilvánvaló volt, hogy a Fidesz–KDNP és Orbán Viktor miniszterelnök mellett tettem le a voksomat, ezt a Magyar Hírlappal, az Echo Tv-vel és a Békemenet megszervezésével is bizonyítottam. Azt gondolom, hogy az Echo Tv 2005-ös elindításával és működtetésével teljesítettem a küldetést, amit vállaltam, hogy segítek a jobboldal sikerében. Ma 2,8 millió háztartásban fogható a csatorna, és ha bekerül majd a szolgáltatók ingyenes csomagjába, még egymillióval tudjuk bővíteni ezt a számot.
(…)
Mi lesz az ön szerepe ezután a tévé vezetésében?