„Évek óta mondogatják, hogy mindjárt jön a dolgok internete (IoT), és forradalmasítja a bolygót. Az elméletet évtizedekkel ezelőtt kidolgozták, lásd Vissza a jövőbe vagy a Vasember, de kristálytisztán sehol nem valósították meg. Pedig elterjedését az évtized közepére jósolták, de a prognózis sajnos nem vált valóra.
Technikailag csak az okostelefonok és okosórák sorolhatók a dolgok internete címkébe. Mást, egymással kommunikáló eszközöket vártunk: az ébresztőórára elindul a kávéfőző, és mire kiérünk a konyhába, kávézhatunk is, vagy zuhany után útra készen vár a kocsi, munkából hazajövet pedig azonnal kigyúlnak az otthoni fények.